Polecamy

Człowiek vs. maszyna
[3/14]

Człowiek vs. maszyna

Cyfryzacja prowadzi do zmian i restrukturyzacji w wielu przedsiębiorstwach. W codziennej pracy coraz częściej wspierają nas roboty, a duże firmy optymalizują procesy z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

Szukasz pracy? Sprawdź ogłoszenia na Gratka.pl

– Firmy optymalizują procesy oraz podwyższają swoją efektywność, by szybciej reagować na potrzeby konsumentów i być bardziej konkurencyjnym na rynku. W cyfryzacji nie chodzi zatem o zastąpienie prac ludzi maszynami, ale o zwiększenie wydajności przedsiębiorstw i możliwość konkurowania z innymi graczami – tłumaczy Iwona Janas, dyrektor generalna ManpowerGroup. –
Maszyny stanowią część siły roboczej, mogą odciążyć pracowników w wykonywaniu monotonnych prac, często związanych z wysiłkiem fizycznym, jednak brakuje im inteligencji emocjonalnej oraz umiejętności miękkich, którymi dysponuje człowiek. Dzięki cyfryzacji pracownicy mogą skupić się na rozwoju i w przyszłości zajmować specjalistyczne stanowiska – dodaje Iwona Janas.


Coraz częściej mówi się o cyfryzacji i robotyzacji. Co kryje się za tymi pojęciami? Czy rynek pracy zaleją roboty, które zabiorą nam pracę? A może wręcz przeciwnie, maszyny będą nas wyręczać w nudnych i rutynowych czynnościach? Sprawdź, jak rozwój nowych technologii wpływa na środowisko pracy.

Najnowsze wiadomości

reklama