Polecamy

Robotyzacja
[4/14]

Robotyzacja

Robotyzacja bywa określana jako RPA. Jest to akronim od angielskich słów Robotic Process Automation, w wolnym tłumaczeniu „zrobotyzowana automatyzacja procesów (biznesowych)” lub „automatyzacja powtarzalnych procesów biznesowych”.

Szukasz pracy? Sprawdź ogłoszenia na Gratka.pl

Firmy, które wdrażają robotyzację, posiadają w swoich szeregach „wirtualnych pracowników” - specjalne oprogramowania, które w sposób zautomatyzowany wykonują różne czynności zamiast pracownika.

Dzięki robotyzacji przedsiębiorstwo jest w stanie obniżyć koszty wykonania operacji. Jednocześnie zrobotyzowaną automatyzację procesów można wprowadzić dużo szybciej niż ma to miejsce w przypadku implementacji projektów IT. Przykładowo, na funkcjonalności w systemach, którymi posługują się pracownicy, często trzeba czekać przez wiele miesięcy, podczas kiedy „chatbota” można mieć niemal od ręki.


Coraz częściej mówi się o cyfryzacji i robotyzacji. Co kryje się za tymi pojęciami? Czy rynek pracy zaleją roboty, które zabiorą nam pracę? A może wręcz przeciwnie, maszyny będą nas wyręczać w nudnych i rutynowych czynnościach? Sprawdź, jak rozwój nowych technologii wpływa na środowisko pracy.

Najnowsze wiadomości

reklama