Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prof. Damian Ziaja ordynatorem Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej w szpitalu wojewódzkim w Tychach

OPRAC.: JP/RED
Prof. Damian Ziaja
Prof. Damian Ziaja Mat. prasowy
Prof. Damian Ziaja - od grudnia 2020 - ordynatorem Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej w szpitalu wojewódzkim w Tychach, który po sześciu miesiącach funkcjonowania jako szpital jednoimienny zakaźny zaczyna odbudowywać zespół. Prócz chirurgii, do odbudowania jest zespół oddziału ginekologiczno-położniczego.

Prof. Damian Ziaja zostanie od 1 grudnia 2020 ordynatorem Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej w szpitalu wojewódzkim w Tychach. Jest to lekarz specjalizujący się w chirurgii ogólnej, naczyniowej i angiologii.

Prof. Damian Ziaja jest absolwentem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Stopień doktora nauk medycznych uzyskał w roku 2004, w 2013 został doktorem habilitowanym. W 2020 roku prezydent RP Andrzej Duda nadał mu tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu.

Profesor Ziaja pracował m.in. w Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej, Naczyń, Angiologii i Flebologii w Katowicach WLK, a także na Oddziale Chirurgii Onkologicznej z Pododdziałem Chirurgii Naczyń Katowickiego Centrum Onkologicznego oraz w Szpitalu Bonifratrów w Katowicach w Oddziale Chirurgii Ogólnej.

Równolegle prowadzi zajęcia z chirurgii dla studentów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katedrze Fizjoterapii na Wydziale Nauk o Zdrowiu.

Prof. dr hab. n. med. Damian Ziaja specjalizuje się w leczeniu chirurgicznym niedokrwiennego udaru mózgu, chirurgii tętnicy szyjnej wewnętrznej oraz patofizjologii zespołu reperfuzji mózgu. W swojej pracy zawodowej koncentruje się też na chirurgii aorty brzusznej, szczególnie patofizjologii tętniaków aorty, operacjach wątroby i dróg żółciowych, a także chirurgii trzustki, przełyku, żołądka oraz jelita grubego.

W kręgu jego zawodowych zainteresowań leży także przewlekła choroba żylna, zakrzepica i malformacje naczyniowe.

W swojej pracy wykorzystuje innowacyjne metody leczenia zachowawczego wraz z zastosowaniem skonstruowanej przez siebie aparatury (grant NCBR) poprawiającej komfort życia, w szczególności osób pracujących w pozycji siedzącej oraz seniorów. Stosuje także liczne, nowoczesne techniki leczenia w tym stenty wewnątrznaczyniowe, stentgrafty i laser endoluminalny.

W kręgu jego zainteresowań jest też leczenie miażdżycy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tychy.naszemiasto.pl Nasze Miasto