Przerwana seria Big Stara

Leszek Sobieraj
Tomasz Koczwara (biały strój) zdobył w meczu z Przemyślem 22 punkty.

Dopiero w 12. kolejce sezonu koszykarze Big Stara poznali jak smakuje porażka. W sobotę, niepokonany do tej pory lider II ligi, przegrał z Polonią Przemyśl 111:116. W regulaminowym czasie zanotowano 93:93. O losach pojedynku przesądziła dogrywka, w której skuteczniejsi okazali się rywale.

Największe pretensje do swoich podopiecznych trener Big Stara Grzegorz Pinkowski miał za grę w obronie. Gdyby nie stuprocentowa skuteczność Sławomira Kruka w rzutach za "trzy", rywale już w pierwszej kwarcie "odjechaliby" Big Starowi na znaczną odległość. Słaba obrona gospodarzy i dobra dyspozycja rzutowa Przemyśla (zwłaszcza Grzegorza Płocicy, który w meczu zdobył 34 punkty) sprawiła, że do 24 minuty meczu przyjezdni prowadzili kilkoma, nawet kilkunastoma punktami. Potem jednak tyszanie zaczęli odrabiać straty i po raz pierwszy objęli prowadzenie 68:67 na trzy minuty przed końcem trzeciej kwarty.

Niezwykle dramatyczna była końcówka meczu. Na minutę przed ostatnią syreną Polonia prowadziła 89:88, za sprawą najmniejszego na boisku rozgrywającego Piotra Kindlika (166 cm). Kiedy do końca meczu zostało kilkanaście sekund, Paweł Olczak znakomicie rzucił za "trzy" i teraz Big Star prowadził 91:89. Potem był jeszcze kosz dla Tychów, jeden osobisty dla rywali, którzy jednak na 2 sekundy przed końcem zakończyli pojedynek celnym rzutem za trzy punkty.

Na początku dogrywki wydawało się, że ostatnie słowo w tym meczu będzie należało do tyszan, jednak o wszystkim przesądziły trzy rzuty z dystansu, dające rywalom prowadzenie 103:95. Prowadzenia nie oddali już do końca meczu.

Big Star - Polonia Przemyśl 111:116 (21:21, 17:24, 35:25, 20:23, dogrywka 17:23).

Big Star: Kruk 26, Mazanek 7, Koczwara 22, Morawiec 6, Zmarlak 7 oraz Olczak 15, Pustelnik 12, Bzdyra 8, Podulka 0, Środa 3.

Pozostałe wyniki grupy C: GKS Sitkówka-Nowiny - UMKS Kielce 95:82, MCKiS JBL Jaworzno - Basket Kraków 76:66, Cracovia - MMKS Dąbrowa Górnicza 70:84, AZS AWF Katowice - AZS Radom 70:81, Rosabud Piotrówka Radom - Mickiewicz Katowice (przerwany). Prowadzi Big Star - 23 punkty, przed Dąbrową Górniczą - 22 i Przemyślem - 21.