Punkty z Zagrody

(ls)
Polonia (z prawej) zaczęła od wygranej z Pik Katowice.
Beniaminek siatkarskiej ligi wojewódzkiej Rodakowski Tychy odniósł pierwsze zwycięstwo. W wyjazdowym meczu z Zagrodą Buczkowice wygrał 3:0 (25:17, 25:20, 25:14), co oznacza, że zdobył komplet punktów.

Warto przypomnieć, że w tym sezonie w siatkarskich rozgrywkach wprowadzono zmianę punktacji – wygrane 3:0 i 3:1 dają 3 punkty, zwycięstwa 3:2 – dwa punkty zespołowi zwycięskiemu, jeden punkt – przegranemu.

W drugim meczu Rodakowski doznał porażki, ale przyszło mu się zmierzyć z liderem i faworytem rozgrywek Olimpią Goleszów. Tyszanie przegrali 0:3, ale dwa pierwsze sety zakończyły się wynikiem 23:25, trzeciego przegrali 16:25.

– Mecz był wyrównany, a na pewno pierwsze dwa sety – powiedział Krzysztof Woźniak, grający trener. – W końcówkach setów zabrakło nam jednak trochę szczęścia. W najbliższym czasie popracujemy nad poprawą w ataku i obronie i myślę, że z każdym spotkaniem powinno lepiej.

W pierwszych meczach wystąpili: Hubert Kluta, Paweł Hachuła, Barłomiej Galbarczyk, Mateusz Babiarz, Jarek Sanetra, Maciej Peszka, Korneliusz Rembak, Tomek Sykuła, Krzysztof Woźniak.

Polonia Łaziska nie grała z Włókniarzem Bielsko-Biała, który prawdopodobnie wycofa się z rozgrywek. W meczu z UKS Pik Katowice, łaziszczanie wygrali 3:0.