Leszek Jaźwiecki
Regionalny Puchar Polski. Rekord Bielsko-Biała półfinalistą
Regionalny Puchar Polski. Rekord Bielsko-Biała półfinalistą BP
W ostatnim meczu ćwierćfinałowym Regionalnego Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej wicelider klasy okręgowej Podlesianka Katowice przegrała u siebie z Rekordem Bielsko-Biała 0:2. Trzecioligowiec awans do półfinału zapewnił sobie dopiero po bramkach w drugiej połowie.

Od początku faworytem tego spotkania byli piłkarze trzecioligowca z Cygańskiego Lasu. - Ważne, żeby szybko strzelić bramkę, uspokoić grę i potem prowadzić ją po swojemu - mówił przed meczem trener bielskiego zespołu Piotr Jaroszek, który w swojej karierze w przeszłości był piłkarzem pobliskiego MK Katowice. - Przejeżdżaliśmy obok stadionu i łezka w oku się zakręciła - dodał szkoleniowiec.

Zobaczcie zdjęcia:

Nie przegapcie

Zobaczcie koniecznie

Bardziej niż rywala zawodnicy gospodarzy obawiali się ulewy. Nad kameralnym stadionem przy ulicy Sołtysiej zbierały się czarne chmur. Kilka minut przed przerwą nawet mocno padało. Murawa jednak była znakomicie przygotowana. - Ulewa może zepsuć widowisko, sprawić, że piłka będzie spłatać nam figla - mówił Dawid Brehmer, kapitan Podlesianki. - Rekord jest Faworytem, ale my chcemy sprawić niespodziankę, stać na na to, choć priorytetem jest liga.

W pierwszej połowie goli nie było, choć okazji nie brakowało, głównie pod bramka gospodarzy. Artur Tomanek zachował jednak czyste konto. Bramkarz Podlesianki obronił strzały głową Konrada Karety i Szymona Szymańskiego, a w 42 minucie Tomanek odbił nogami strzał z kilku metrów Marka Sobika i zasłużenie schodząc do szatni zbierał gratulacje od kolegów.

Opór gospodarzy w końcu został skruszony w 59 minucie, kiedy po płynnej akcji bielszczan ich akcje strzałem z 15 metra wykończył Sobik. Uderzenie było na tyle celne, że dało drużynie z Cygańskiego Lasu prowadzenie. Kilka minut później wynik podwyższył Marcin Wróbel, dobijając z 3 metra piłkę po strzale Karety. Gocie mogli strzelić jeszcze jednego gola, ale Dawid Ogrocki zmarnował 100 procentową okazje.

Półfinałowym rywalem bielszczan będzie z IV-ligowy GKS Radziechowy-Wieprz, a do spotkania dojdzie 5 czerwca br., na wyjeździe. w drugiej parze półfinałowej zmierzą się III-ligowcy z Pniówka Pawłowice i Górnika II Zabrze

Podlesianka Katowice – Rekord Bielsko-Biała 0:2 (0:0)

0:1 Marek Sobik (59)
0:2 Marcin Wróbel (65)

Sędziował: Sławomir Smaczny (Bytom)
Żółta kartka Nawrot

PODLESIANKA: Tomanek – Widenka (46. Witas), Nawrot, Renner, Żemła (73. Pogrzeba) – Nowotnik, Brehmer (c) (84.Fornalski), Nowak, Zając (68. Mueller), Kubacki – Kaczmarczyk. Trener Damian Ostrowski

REKORD: Kucharski – Gaudyn, Jampich, Kareta, Waliczek, Gleń, Wyroba (46. Czernek), Szymański, Czaicki (75. Caputa), Sobik (80. Żołna), Wróbel (72. Ogrocki). Trener Piotr Jaroszek