Remisowe derby

(Gśc)
Piłkarze ze Starej Wsi prowadzili już ze Śląskiem Świętochłowice 2:0, ale przegrali 2:4.  JERZY GOŚCIŃSKI
Piłkarze ze Starej Wsi prowadzili już ze Śląskiem Świętochłowice 2:0, ale przegrali 2:4. JERZY GOŚCIŃSKI
W środę, po raz ostatni w tym sezonie, piłkarze IV i V ligi rozegrali swoje spotkania w środę. Na stadionie Unii w Bieruniu Starym miały miejsce derby powiatu bieruńsko-ledzińskiego.

W środę, po raz ostatni w tym sezonie, piłkarze IV i V ligi rozegrali swoje spotkania w środę.
Na stadionie Unii w Bieruniu Starym miały miejsce derby powiatu bieruńsko-ledzińskiego. Rywalem zawodników trenera Bogdana Wilka byli futboliści MKS Lędziny. Goście dość szybko objęli prowadzenie po celnym strzale Szymańskiego. Miejscowi posiadali przewagę, jednak dopiero w 75 minucie za sprawą Nygi udało się im doprowadzić do wyrównania. Rezultatem 1:1 zakończyło się to spotkanie, a warte podkreślenia jest to, że obie bramki zdobyte zostały po strzałach głową.

Od środy najwyżej notowanym zespołem piłkarskim w naszym regionie jest GKS Tychy. Po zwycięstwie 2:1 nad rezerwami Odry Wodzisław podopieczni Andrzeja Płatka awansowali na piąte miejsce w tabeli, wyprzedzając MKS Lędziny, który spadł na siódmą lokatę. Prowadzenie dla naszego zespołu uzyskał w 41 minucie Gajewski. Goście wyrównali w 57 minucie po uderzeniu Pluty. Decydująca dla losów meczu akcja miała miejsce, a zwycięskiego gola dla coraz bardzo dobrze radzącego sobie w rundzie wiosennej tyskiego zespołu zdobył Czyjt.

Bardzo dramatyczny przebieg miał mecz ligi okręgowej pomiędzy LKS Stara Wieś i Śląskiem Świętochłowice. Nieliczni widzowie przecierali oczy ze zdumienia w pierwszych 45 minutach zawodów. Ostatni zespół w tabeli, mający 42 punkty straty do Śląska, prowadził 2:0. Pierwszego gola dla miejscowych zdobył po indywidualnej akcji Kupijaj, natomiast kilka minut przed zakończeniem inauguracyjnej odsłony prowadzenie miejscowych podwyższył Fydrych.

Gracze z Pszczyny już kilka razy w tym sezonie prowadzili ze swoimi rywalami, jednak nie potrafili utrzymać korzystnego rezultatu do ostatniej minuty. Nie inaczej było tym razem. Gracze lidera po zmianie stron ruszyli do zdecydowanych ataków i w ciągu trzech minut doprowadzili do wyrównania. Kolejne falowe ataki przyniosły graczom Śląska kwadrans przed zakończeniem zawodów dwa kolejne gole i w sumie dość pewne zwycięstwo. Po zmianie stron na listę strzelców trzykrotnie wpisał się A. Boryczka, a raz do bramki bardzo dobrze spisującego się Grychtoła trafił Tukaj.

W pozostałaych meczach grupy I ligi okręgowej: Energetyk Rybnik - Sokół Wola 1:0, AKS Chorzów - Polonia Łaziska 2:1, Krupiński Suszec - Piast Bieruń Nowy 2:0, Pniówek Pawłowice - Nadwiślan Góra 0:0, Piast Leszczyny - Ogrodnik Tychy 1:1, GTS Bojszowy - AKS Mikołów 1:2.

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny