Rząd luzuje obostrzenia w maju! Kiedy do szkoły? Zobacz harmonogram otwarcia restauracji, siłowni, kin...

Patryk Osadnik
Patryk Osadnik

Wideo

Stało się! W maju odmrożona zostanie gospodarka. Premier Mateusz Morawiecki przedstawił szczegółowy harmonogram luzowania obostrzeń związanych z COVID-19. Otwarte zostaną m.in. restauracje, kina, centra handlowe, siłownie i szkoły. Nie będziemy musieli nosić maseczek.

W środę, 28 kwietnia, odbyła się konferencja prasowa, na której premier Mateusz Morawiecki i minister Adam Niedzielski ogłosili harmonogram luzowania obostrzeń związanych z pandemią COVID-19.

- Dane dotyczące zakażeń dają podstawy do ostrożnego optymizmu. Możemy podejmować decyzje związane ze stopniowym odmrażaniem gospodarki. (…) Ostatnie dni pokazały, że idziemy w dobrym kierunku - mówi premier Mateusz Morawiecki.

SPRAWDŹ HARMONOGRAM LUZOWANIA OBOSTRZEŃ
ZOBACZ W GALERII ZDJĘCIOWEJ

Jak podkreślił, nadal analizowane są dane dotyczące dobowej liczby zakażeń i zgonów, ponieważ wirus SARS-CoV-2 pozostaje niezmiennie groźny.

- Naszą nadzieją są szczepienia przeciw COVID-19 - dodaje szef rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Harmonogram znoszenia obostrzeń związanych z COVID-19

  • 1 maja: Otwarcie obiektów sportowych. Na zewnątrz w wydarzeniach sportowych będzie mogło uczestniczyć do 50 osób. Z kolei kibice będą mogli zająć 25 proc. miejsc na trybunach. Wewnątrz (np. w halach sportowych) do 50 proc miejsc. W kilku województwach, m.in. śląskim, otwarte zostaną salony fryzjerskie.
  • 4 maja: Otwarcie kin, teatrów, muzeów, galerii sztuki etc., a także centrów handlowych. Uczniowie klas 1-3 wrócą do szkół, a w kościołach zwiększy się limit wiernych (1 os. na 15 m kw.)
  • 8 maja: Otwarcie hoteli
  • 15 maja: Otwarcie ogródków w restauracjach. Uczniowie klas 4-8 i szkół średnich wrócą do nauki w trybie hybrydowym. Pozwolenie na organizację imprez okolicznościowych na świeżym powietrzu do 25 osób.
  • 29 maja: Otwarcie restauracji w reżimie sanitarnym, a także siłowni i klubów fitness. Imprezy okolicznościowe w lokalach do 50 osób. Wszyscy uczniowie wrócą do nauki w szkołach.

SPRAWDŹ HARMONOGRAM LUZOWANIA OBOSTRZEŃ
ZOBACZ W GALERII ZDJĘCIOWEJ

Otwarte zostaną m.in. restauracje, kina, centra handlowe, siłownie i szkoły. Nie będziemy musieli nosić maseczek. Zobacz konkretne daty>>>

Rząd luzuje obostrzenia w maju! Kiedy do szkoły? Zobacz harm...

Dodaj ogłoszenie