Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Seniorzy z parafii bł. Karoliny w Tychach odpoczywają w Wiśle ZDJĘCIA

Jolanta Pierończyk
Jolanta Pierończyk
Seniorzy z "Karoliny" w Wiśle
Seniorzy z "Karoliny" w Wiśle Jolanta Pierończyk
Seniorzy z parafii bł. Karoliny w Tychach odpoczywają w Wiśle, w parafialnym domu wypoczynkowo-rekolekcyjnym "Karolina". Z względu na bezpieczeństwo sanitarne jest ich tam mniej, ale dwa turnusy udało się zorganizować.

Parafialny dom wypoczynkowo-rekolekcyjny "Karolina" w Wiśle jest własnością tyskiej parafii bł. Karoliny w Tychach od 2005 r. (jedyna w Tychach parafia, która ma własny dom wczasowy!) .Co roku organizowane są tam ferie zimowe i kolonie letnie oraz dwa turnusy dla seniorów. W tym roku, ze względu na wymogi sanitarne związane z pandemią koronawirusa, proboszcz, ks. prałat Józef Szklorz, zrezygnował z kolonii dla dzieci i młodzieży (odbywają się tylko półkolonie w Ośrodku Christoforos). Są tylko turnusy dla seniorów. Po 16 osób na turnus (normalnie wyjeżdżały 24 osoby na turnus).

Ale na atrakcje restrykcji nie ma. Jak zwykle, pobyt seniorów w Wiśle ma swój temat. W tym roku są to "Wakacje z piratami i poszukiwanie skarbów". Temat dnia omawiany jest przy porannej kawie po śniadaniu.
- Codziennie odkrywamy inny skarb. Pierwszego dnia skoncentrowaliśmy się na takim skarbie, jak życie. Skarb drugi to miłość, kolejne - bliźni, zdrowie... Wprowadzeniem do tematu jest zawsze lektura opowiadania, a potem rozmowa - mówi kierowniczka turnusu, Renata Bielacka.

Do tego są jeszcze wycieczki. W tym roku - do Cieszyna i na Równicę.

Kuchnią zajmuje się sama gospodyni probostwa, Dorota Kościelniak, która słynie z wyjątkowych talentów kulinarnych. Wraz z nią pracuje tam Grażyna Polewka. A wszystko nie dość, że pyszne, to jeszcze bardzo efektownie podane.

W programie tych parafialnych wczasów są oczywiście modlitwy i msze, często odprawiane przez samego proboszcza w specjalnie dobudowanej dla tych celów w 2015 r. kaplicy.

od 7 lat
Wideo

Ile wynosi najwyższa i najniższa emerytura w Polsce?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tychy.naszemiasto.pl Nasze Miasto