Niespodziewane wyniki w pierwszej serii MŚ w skokach w Planicy. Rajda w drugiej dziesiątce
Po pierwszej serii rywalizacji w w "loteryjnych" warunkach (belkę startową zmieniano aż 7-krotnie) sytuacja była niebywała. Na 1. pozycji wspólnie sklasyfikowane zostały doświadczone Lundby (cztery raz zdobywała Kryształową Kulę) i młodziutka Loutitt, tegoroczna mistrzyni świata juniorek, które miały taką samą notę. 4,9 pkt traciła do nich Althaus, a szansę na podium miało jeszcze kilka innych zawodniczek.
Rajda (115 m) zajmowała znakomite, 19. miejsce. Odpadła druga z naszych zawodniczek, Nicole Konderla, która po skoku na 102,5 m została sklasyfikowana dzisiaj na 38. pozycji.
Loutitt wytrzymała w Planicy presję. Zdobyła złoto MŚ w skokach narciarskich
W serii finałowej Rajda nie obroniła miejsca w drugiej, spadła o 4 "oczka. Niemniej 23. lokata - biorąc pod uwagę wcześniejsze wyniki Polek - to i tak bardzo dobry rezultat.