Świetna seria tyszan trwa. GKS Tychy - Odra Opole ZDJĘCIA, WYNIK Dwie bramki Łukasza Grzeszczyka

Tomasz Kuczyński
03.10.2021 r. GKS Tychy - Odra Opole.

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
03.10.2021 r. GKS Tychy - Odra Opole. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Karina Trojok
Świetna seria tyszan trwa. W niedzielę 3.10.2021 r. w meczu 11. kolejki Fortuna 1. Ligi GKS Tychy wygrał z Odrą Opole 2:1 (1:0). Dwie bramki zdobył kapitan tyszan Łukasz Grzeszczyk. Zobacz ZDJĘCIA ze spotkania na stadionie przy Edukacji.

W Tychach zagrały niepokonany od siedmiu meczów GKS oraz Odra, która nie przegrała czterech kolejnych spotkań. Opolanie mieli tylko punkt straty do zespołu trenera Artura Derbina.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu GKS Tychy - Odra Opole, 3.10.2021 r.

Piękna bramka Łukasza Grzeszczyka

Mecz odbywał się przy otwartej tylko jednej trybunie, co było efektem kary PZPN za zachowanie kibiców na spotkaniu z Widzewem Łódź.

Jako pierwsza zagroziła Odra. W 5. minucie po rzucie wolnym Piotr Żemło główkował minimalnie koło słupka. Za jego plecami był jeszcze lepiej ustawiony Arkadiusz Plech, który pewnie skierowałby piłkę do bramki. Goście następnie dwoma niegroźnymi strzałami zatrudnili Konrada Jałochę. GKS pozwalał grać Odrze i szukał okazji w kontrach.

W 22. minucie tyszanie wyszli na prowadzenie. Wszystko zaczęło się od wrzutu z autu na wysokości pola karnego. Oskar Paprzycki zagrał do Kacpra Janiaka, który podał na 16 metr do Łukasza Grzeszczyka. Kapitan GKS-u uderzył z pierwszej piłki, trafił w „okienko” i zdobył trzecią bramkę w trzecim kolejnym ligowym meczu! Wszystkie z nich były nieprzeciętnej urody.

Gol napędził gospodarzy, którzy chcieli pójść za ciosem. Odra potrzebowała chwili, aby dojść do siebie i oglądaliśmy otwarty mecz.

W ostatnich minutach przed przerwą goście zamknęli tyszan na ich połowie, ale GKS umiejętnie się bronił i schodził do szatni z jednobramkową zaliczką.

Dwie poprzeczki GKS-u i rzut karny

Po wznowieniu gry Odra dalej atakowała i szybko miała dobrą okazję - Tomas Mikinić miał nieobstawionego Piecha w polu bramkowym, ale podał za mocno. Napór opolan przyniósł efekt w 54. minucie. Maksymilian Tkocz trafił w poprzeczkę, a dobitka głową z pięciu metrów Mateusza Marca znalazła drogę do bramki.

Mecz mógł się podobać, bo zespoły poszły na wymianę ciosów. W 68. minucie Paprzycki strzelił z pola karnego w poprzeczkę. Gorszy nie chciał być też Gracjan Jaroch, który huknął z dystansu i też obił ten element bramki!

Tyszanie przeważali i wywalczyli rzut karny. Cezary Sauczek pociągnął za koszulkę Grzeszczyka i sędzia nie miał wątpliwości wskazując na 11 metr. Kapitan GKS-u dał prowadzenie 2:1.

GKS Tychy - Odra Opole 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Łukasz Grzeszczyk (22), 1:1 Mateusz Marzec (54), 2:1 Łukasz Grzeszczyk (83-karny)

GKS Tychy: Konrad Jałocha - Dominik Połap (71. Maciej Mańka), Nemanja Nedić, Kamil Szymura, Krzysztof Wołkowicz - Kacper Janiak (85. Marcin Kozina), Oskar Paprzycki, Jakub Piątek (63. Sebastian Steblecki), Łukasz Grzeszczyk, Kamil Kargulewicz (63. Kacper Piątek) - Tomas Malec (63. Gracjan Jaroch).

Odra: Mateusz Kuchta - Tomas Mikinić, Piotr Żemło, Maksymilian Tkocz, Mateusz Maćkowiak - Konrad Nowak (75. Cezary Sauczek), Miłosz Trojak, Rafał Niziołek (83. Michał Pawlik), Mateusz Marzec (71. Dawid Czapliński), Krzysztof Janus - Arkadiusz Piech (83. Adam Żak).

Żółte kartki: Grzeszczyk - Sauczek, Trojak

Sędziował: Paweł Malec (Łódź)

Widzów: 2.348