Szósta lokata

(les)
Czy drużynie Big Star uda się pokonać pierwszą przeszkodę w play off? Fot. Zbigniew Marszałek
Po sobotniej porażce z Polonią Przemyśl koszykarze Big Star Tychy zajęli po rundzie zasadniczej sezonu szóste miejsce i w pierwszej rundzie play off zmierzą się z zespołem Nida Gips Kielce.

Po sobotniej porażce z Polonią Przemyśl koszykarze Big Star Tychy zajęli po rundzie zasadniczej sezonu szóste miejsce i w pierwszej rundzie play off zmierzą się z zespołem Nida Gips Kielce. Rywal zajął w rozgrywkach trzecie miejsce, w związku z czym pierwsze spotkanie (w najbliższą sobotę) rozegrane zostanie w Kielcach.

- Początek sezonu w wykonaniu naszego zespołu był bardzo dobry - powiedział trener Edward Feith, oceniając grę swoich podopiecznych. - W rundzie rewanżowej z zespołami czołówki spisywaliśmy się słabiej. Powodów tego jest kilka. Wymagania, jakie postawili przed nami rywale, trochę przerosły nasze możliwości. Drużyna nie potrafiła do końca wytrzymać trudy pojedynków. Pewnym usprawiedliwienie postawy moich graczy w ostatnim czasie jest sporo kontuzji. Praktycznie wszyscy zawodnicy podstawowej piątki byli na jakiś czas wykluczeni z gry. Nadal kontuzjowany jest Radek Broda.

W sobotnim meczu z Polonią Przemyśl tyszanie skapitulowali dopiero w końcówce. Big Star wygrał pierwszą kwartę 27:18, ale kolejne przegrywał - 20:22, 25:32 i wreszcie 18:23. Losy meczu ważyły się w końcówce spotkania. Trzy minuty przed końcem meczu tyszanie remisowali 85:85, goście jednak regularnie punktowali i choć w ostatnich minutach Tychy dwukrotnie doganiali rywali, ostatecznie ci wygrali 95:90.
Najskuteczniejsi w tyskim zespole byli Paweł Olczak i Marek Jaremko. Choć obaj zdobyli ponad 30 punktów, słabszą dyspozycję wykazali ich koledzy.

Big Star Tychy: Paweł Olczak 33 (1 za 3 punkty), Marek Jaremko 34 (1), Tomasz Bzyra 11, Damian Pruksa 5 (1), Robert Rojek 4, Mariusz Markowicz 3, Jarosław Feith i Łukasz Kaczmarski.