Polecamy

Jazda po alkoholu
[2/12]

Jazda po alkoholu

W Polsce dopuszczalna ilość alkoholu we krwi to 0,2‰. Powyżej tej wartości mamy do czynienia z wykroczeniem lub przestępstwem. Nie warto wsiadać za kierownicę, kiedy nie ma się pewności bycia trzeźwym. Poziom alkoholu we krwi można bezpłatnie sprawdzić na wielu komisariatach, a w aptekach dostępne są atestowane alkomaty jednorazowego użytku. Kosztują kilka złotych.

Za kierowanie samochodem w stanie po użyciu alkoholu lub środka podobnie działającego do alkoholu grozi mandat w wysokości od 50 do 5000 zł a także 10 punktów karnych. Możliwa kara za jazdę po pijanemu to utrata prawa jazdy na okres od 6 miesięcy do 3 lat albo areszt od 5 do 30 dni.

Bycie kierowcą to wielka odpowiedzialność. Częste kontrole Policji mają zwrócić szczególną uwagę na przepisy ruchu drogowego, ponieważ ich stosowanie zapewnia bezpieczeństwo Tobie i innym uczestnikom ruchu. Jak jeździć, żeby nie dostać mandatu? Stosowanie się do znaków poziomych i pionowych a także dostosowanie jazdy do warunków na drodze to banały, o których nie trzeba pisać. Jest kilka rzeczy których nie można robić w aucie. Niektórych nawet nie jesteśmy do końca świadomi. Na co zwrócić uwagę wybierając się w dłuższą trasę? Jakie pułapki czyhają na nas w mieście?Tych rzeczy NIE MOŻESZ robić w samochodzie. Grozi za nie mandat a często także punkty karne.

Najnowsze wiadomości

reklama