Trwa batalia o drugą ligę

LESZEK SOBIERAJ
Koszykarzy MOSM czeka jeszcze turniej finałowy trzecioligowych rozgrywek.

ZBIGNIEW MARSZALEK
Koszykarzy MOSM czeka jeszcze turniej finałowy trzecioligowych rozgrywek. ZBIGNIEW MARSZALEK
Koszykarze MOSM Tychy zrobili kolejny krok do II ligi. W rozgrywanym od piątku do niedzieli półfinałowym turnieju barażowym w znakomitym stylu pokonali rywali i jako najlepszy zespół awansowali do finału rozgrywek.

Koszykarze MOSM Tychy zrobili kolejny krok do II ligi. W rozgrywanym od piątku do niedzieli półfinałowym turnieju barażowym w znakomitym stylu pokonali rywali i jako najlepszy zespół awansowali do finału rozgrywek. Finał rozegrany zostanie 25-27 kwietnia, ale jeszcze nie ustalono gdzie. Kandydatów jest kilku, w tym także Tychy. Nie jest zatem wykluczone, że w tym sezonie raz jeszcze najlepsze zespoły trzecioligowe zawitają do hali przy ul. Bielskiej.

Trzy mecze - trzy zwycięstwa. Tak w jednym zdaniu można podsumować dokonania koszykarzy MOSM Tychy w turnieju półfinałowym. Podopieczni Edwarda Feitha nie mieli większych problemów z pokonaniem rywali. Jedynie w pierwszym spotkaniu i w pierwszej kwarcie ostatniego pojedynku było trochę nerwówki, ale szybko okazywało się, kto panuje na parkiecie.

Niedzielny mecz z Limanową tyszanie rozpoczęli niezbyt udanie, a kilka błędów w obronie i mało konsekwentna gra pod koszem rywala sprawiły, że przegrali pierwsza kwartę 18:23. Dość powiedzieć, iż ani jednego punktu nie zdobył Paweł Olczak, co uznać należy za wydarzenie raczej rzadko spotykane. W drugiej kwarcie wszystko wróciło ,do normy", a MOSM zgotował rywalom prawdziwy zimny prysznic. W połowie kwarty objął prowadzenie, którego nie oddał do końca pojedynku i wręcz rozbił Limanową, wygrywając 34: 12. Po tym ciosie przeciwnik nie potrafił się już pozbierać i z minuty na minutę przewaga tyskiego zespołu rosła. W końcówce spotkania jedyną niewiadomą było to, czy Rojkowi i spółce uda się pokonać granicę 100 pkt.

Ostatni mecz z Limanową nie był spotkaniem o ,pietruszkę", bo choć do puli finałowej awansowały oba najlepsze zespoły tyskiego turnieju, punkty zdobyte w tym spotkaniu zaliczane będą do finałowej rozgrywki. Nie było zatem obojętne, z jakim dorobkiem drużyna zakończy półfinał. Tyscy ,Feitherzy" weszli do finału bez strat. Teraz ich rywalem prawdopodobnie będą następujące zespoły: MKS Dąbrowa Górnicza, Start II Lublin i Limanowa. Czekamy zatem na ciąg dalszy koszykarskiego serialu.

Trzy mecze
MOSM Tychy - KS OLIMPIA Legnica 88:72 (17:12; 20:10; 24:22; 27:28). Punkty dla MOSM: Paweł Olczak 26 (1), Marek Jaremko 18 (1), Tomasz Bzdyra 14, Jarosław Broda 12 (1), Robert Rojek 9 (1), Łukasz Kaczmarski 8, Damian Pruksa 1, Krzysztof Ziarkowski i Michał Firlej 0. MOSM Tychy - AZS-AWF Biała Podlaska 107:47 (29:8; 33:10; 16:15; 29:14). Jaremko 26 (3), Olczak 25, Broda 18 (1), Bzdyra 12, Firlej 8, Rojek 6, Pruksa 5 (1), Białkowski 4, Kaczmarski 3, Ziarkowski 0. MOSM Tychy - MKS Limblach Limanowa 101:64 (18:23; 34:12; 28:13; 21:16). Punkty dla MOSM: Olczak 34 (1), Rojek 26, Jaremko 22 (2), Bzdyra 9, Pruksa 7, Firlej 2, Kaczmarski 1, Ziarkowski, Broda i Białkowski 0.

1. Tychy 3 3 296:180

2. Limanowa 3 2 230:239

3. Legnica 3 1 215:235

4. Biała Podlaska 3 0 180:264

Edward Feith: - Jesteśmy w połowie drogi do II ligi. Przed nami jeszcze kilka spotkań, które musimy rozstrzygnąć na swą korzyść. Cieszy, że drużyna wykazuje pod koniec sezonu tak wysoką formę, którą potwierdziły ostatnie trzy spotkania. Chciałbym podziękować kibicom za wspaniały doping. Dla takiej publiczności po prostu warto grac i wygrywać. Zorganizowanie turnieju barażowego oznaczało spory wysiłek dla dużej grupy ludzi, zwłaszcza pracowników i dyrekcji MOSiR-u, którym chciałbym serdecznie podziękować.