Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tychy Art 2016 w Miejskiej Galerii Sztuki Obok w Tychach [FOTO]

Jolanta Pierończyk
Tychy Art 2016
Tychy Art 2016 Jolanta Pierończyk
Tychy Art 2016 w Miejskiej Galerii Sztuki Obok w Tychach to kolejna wystawa prezentująca dzieła tyskich artystów, o których - wydawałoby się - że wszystko wiemy, a na tej wystawie zaskoczyli. Wystawę można oglądać tylko do 30 grudnia.

Jeszcze tylko do 30 grudnia w Miejskiej Galerii Sztuki Obok w Tychach trwa naprawdę piękna wystawa dzieł tyskiego środowiska twórczego - Tychy Art 2016. Można tu zobaczyć dzieła nestorów malarstwa tyskiego, jak Eryk Pudełko, Stanisław Mazuś, Franciszek Wyleżuch czy Witold Kołban, którzy tworzyli powojenne środowisko twórcze Tychów. Są dzieła średniego pokolenia, jak prof. Adam Romaniuk, profesorowie Elżbieta Kuraj i Janusz Karbowniczek czy Regina Lipecka, ale i twórczość bardzo młodych artystów.
U wejścia do galerii od razu rzuca się w oczy „Topografia wojny” Kamila Kocurka. - Jest to fragment jego dyplomu, którym wygrał ogólnopolski konkurs dyplomów - tłumaczy Łukasz Pudełko, kierownik galerii. - Świetna praca. Pisze, że wklęsłodruk, ale tu jest i akwaforta, i akwatinta, i inne.
Swoim rozmachem przykuwa uwagę widoczna na zdjęciu praca Michała Łacha pt. „I need more Romantism”.
Z innej niż zwykle pokazuje się tu znany z rzeźby szklanej Kazimierz Pawlak, który na wystawę przeznaczył obraz temperą pt. „44”. Zaskoczeniem jest też nieco żartobliwy obraz Gabrieli Kiełczewskiej-Słowikowskiej, którą zna się z rzeźb ceramicznych.
Widać nowy kierunek w twórczości Beaty Wąsowskiej, przywodzący na myśl ikony Nowosielskiego.
Na wystawie są też dzieła dzieci znanych artystów tyskich, jak Natalia Romaniuk, Karol Mazuś czy Jan Goraj.
Długo by opowiadać o tym, co jeszcze przez ten tydzień można zobaczyć w Miejskiej Galerii Sztuki Obok. Na tę wystawę trzeba się po prostu wybrać i wyjść ze świetnie wydanym katalogiem przedstawiającym wszystkich artystów tyskich, których prace wiszą na wystawie.
Bardzo cenne dla dzieci i młodzieży są lekcje o sztuce, jakich Łukasz Pudełko z ogromnym znawstwem i talentem pedagogicznym udziela podczas oprowadzania po wystawie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcesz sprzedać mieszkanie ? To musisz wiedzieć!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tychy.naszemiasto.pl Nasze Miasto