Tychy: Choma Team MTB - poznajcie rowerowych zapaleńców z naszego miasta [ZDJĘCIA]

tekaz / mat. prasowe
Choma Team MTB to młody, ale bardzo ambitny zespół rowerowych zapaleńców, który z roku na rok działa coraz prężniej. W 2009 roku kierowca rajdowy Bogdan Choma postawił na kolarstwo górskie i powołał do życia Choma Team MTB. Ekipa składała się z 6 rowerzystów, którzy przetarli górskie szlaki i zdobyli pierwsze doświadczenia na maratonach MTB.

Od tamtego czasu wiele się zmieniło, przybyło nie tylko zawodników, ale i sukcesów. W tej chwili ekipa liczy kilkanaście osób, które dzięki swojej pracy i zaangażowaniu mogą pochwalić się licznymi medalami. W sezonie 2010 zawodnicy stali 19 razy na podium, 10 razy zdobyli złoto. Sezon jeszcze się nie skończył, a tyszanie już 30 razy zdobyli podium, co jest najlepszym dowodem na progres.

W tym sezonie Choma Team MTB wystartował w największej imprezie rowerowej organizowanej na Górnym Śląsku- Silesia Cup MTB 2011. Dziewczyny dały prawdziwy popis swoich umiejętności. Po raz kolejny szans rywalkom nie pozostawiła Dagmara Drabik, która wywalczyła złoty medal na dystansie Mini, w tej samej kategorii brąz zdobyła Justyna Socha. Natomiast Agnieszka Kocibowska uplasowała się na trzeciej pozycji dystansu Giga. Również najmłodsza zawodniczka teamu 5-letnia Laura Choma stanęła na podium. W drugi weekend września Choma Team zawitało w Rudzie Śląskiej gdzie miały miejsce XV Otwarte Mistrzostwa w Kolarstwie Górskim. Również tam dziewczyny zdominowały podium zdobywając srebrny i brązowy medal.

Zawodnicy startują również w cyklu Bike Maraton 2011, gdzie po 11 edycjach zajmują wysokie pozycje w klasyfikacji generalnej. Na chwilę obecną trzy reprezentantki teamu zajmują czołowe miejsca. Dagmara Drabik (kategoria K2) jest druga, tuż za nią na trzecim miejscu jest Justyna Socha (K2), na czwartej pozycji Klaudia Wrona (K2). Natomiast na dystansie MEGA w kategorii K1 pierwsze miejsce należy do Agnieszki Kocibowskiej. Również w klasyfikacji drużynowej zespół wywalczył sporo punktów zajmując tym samym 32 pozycję na 118 sklasyfikowanych teamów.

Na ostatnich zawodach z ww. cyklu w Karpaczu wystartowały dwie reprezentantki drużyny. Agnieszka Kocibowska stanęła na najwyższym stopniu podium w K1, natomiast Justyna Socha wywalczyła drugą pozycję w K2.

Wszystkie informacje odnośnie osiągnięć zawodników, galeria, relacje z wyścigów znajdują się na stronie www.choma.eu.