Tygodniowy przegląd prasy (Tychy, 28.03-3.04.2021), poznaj najważniejsze informacje z Tychów

N360
N360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Tychów czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Tychów czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Tychów, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 28.03 a 3.04.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Sprawdź KARTKI WIELKANOCNE 2021. Do pobrania i wysłania ZA DARMO w Wielkanoc! Idealne na Facebooka, Messengera, WhatsAppa, SMSa...”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Tychy od 28.03 do 3.04.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Sprawdź KARTKI WIELKANOCNE 2021. Do pobrania i wysłania ZA DARMO w Wielkanoc! Idealne na Facebooka, Messengera, WhatsAppa, SMSa...

Zobacz KARTKI WIELKANOCNE 2021. Można je pobrać i wysłać znajomym ZA DARMO! Czy wysłaliście już swoim bliskim kartki wielkanocne? Niestety, przed nami drugie już tak nietypowe święta! Powtarza się scenariusz z ubiegłego roku, gdzie bezpieczniej było nie spędzać świąt w gronie najbliższych. Zazwyczaj KARTKI WIELKANOCE wysyłaliśmy również pocztą, w tym roku... to chyba nie najlepszy pomysł. Wszak należy ograniczyć wychodzenie z domu do minimum. Warto więc złożyć swoim bliskim najszczersze życzenia wysyłając im kartę wielkanocną przez internet! Przygotowaliśmy dla Was cały zestaw kartek na Wielkanoc, do pobrania za darmo. Wyślij je przez Facebooka, WhatAppa, czy Messengera! Sprawdź kartki na Wielkanoc 2021. Kliknij "ZOBACZ GALERIĘ" i pobierz.

📢 Wielka Sobota 2021. Liturgia Wigilii Paschalnej w kościele bł. Karoliny w Tychach. Zobaczcie zdjęcia

Wielka Sobota 2021. Liturgia Wigilii Paschalnej w kościele bł. Karoliny w Tychach była bardzo uroczysta, dopracowana w najdrobniejszych szczegółach - żeby zachować wszelkie wymogi sanitarne, a jednocześnie nie stracić niezwykłości tego wydarzenia.

📢 Koronawirus w Śląskiem. W których miastach sytuacja jest najtrudniejsza? Wygląda to bardzo poważnie!

Mieszkańcy woj. śląskiego przed ostatnia konferencją premiera Morawieckiego wstrzymali oddech - czy będzie zakaz przemieszczania się i godzina policyjna w regionie w czasie świąt WIELKANOCNYCH? Obostrzenia, które rząd wprowadził podczas ubiegłorocznych świąt - kiedy zachorowań było znacznie mniej niż dziś - tym razem nie zostały wprowadzone. A jak dokładnie wygląda sytuacja w woj. śląskim? Gdzie liczba zachorwań jest dramatycznie wysoka - o tym mówi nam. m.in. wskaźnik zakażeń. Sprawdź, kliknij w "zobacz galerię"

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 28.03-3.04.2021 Tychy: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Tychach. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Koronawirus: Kolejny raz najwięcej zakażeń w Śląskiem. Mamy 4506 nowych przypadków. Ile w Twoim mieście?

Koronawirus w woj. śląskim. W Wielką Sobotę, 3 kwietnia, Ministerstwo Zdrowia przekazało, że minionej doby w Polsce potwierdzono 28 073 nowych zakażeń koronawirusem. Najwięcej przypadków potwierdzono ponownie w Śląskiem. To aż 4 506 przypadków. Minionej doby łącznie zmarło 571 osób. Wejdź w galerię i zobacz, ile nowych przypadków wykryto w Twoim mieście lub powiecie.

📢 Sklepy otwarte w Wielką Sobotę. Sprawdź godziny otwarcia Biedronki, Lidla, Kauflanda, Carrefoura

Planujecie dokupić jeszcze coś przed Wielkanocą? Wybieracie się do Biedronki, Lidla, Netto, Aldi, Kauflandu czy Carrefoura? To ostatni dzwonek! W Wielkanoc i Lany Poniedziałek wiele sklepów będzie już nieczynnych. Kto jeszcze nie kupił baranka, wędlin czy wielkanocnych jajek, może to jeszcze zrobić dzisiaj, ale sklepy czynne są w skróconych godzinach. Sprawdzamy godziny otwarcia Biedronki, Lidla, Netto, Aldi, Kauflandu i Carrefoura w Wielką Sobotę.

📢 Wielki Piątek 2021 w kościele bł. Karoliny w Tychach. Zobaczcie zdjęcia

Wielki Piątek 2021 w kościele bł. Karoliny w Tychach. Liturgia bardzo uroczysta - z procesją księży i służby liturgicznej, ze scholą młodzieżową i zespołem młodzieżowym. I, niestety, z jednym wiernym na 20 m kw. Trzecia fala pandemii zdecydowanie nasiliła się tuż przed świętami wielkanocnymi.

📢 Wielka Sobota 2021: A jednak będzie święcenie potraw wielkanocnych. Gdzie? Jak?

Wielka Sobota 2021. Drugie święta wielkanocne w czasie pandemii koronawirusa. Tym razem w czasie trzeciej fali. Na Wielki Tydzień i Wielkanoc wprowadzono dodatkowe restrykcje sanitarne. W archidiecezji katowickiej nie ma np święcenia potraw wielkanocnych, ale już w archidiecezji częstochowskiej czy diecezji bielsko-żywieckiej - tak. Gdzie jeszcze?

📢 Auto od komornika? Te kosztują od 1125 zł! Sprawdź najciekawsze oferty z licytacji komorniczych - KWIECIEŃ 2021

Auto od komornika. Szukacie taniego samochodu po okazyjnej cenie? Warto sprawdzić oferty od komornika. To niejednokrotnie okazja na zakup używanego samochodu na bardzo dobrych warunkach! Spójrz na te oferty – zaczynają się już od 1125 złotych! W jednym miejscu zebraliśmy te najciekawsze z całej Polski. Oto licytacje, które odbywają się w kwietniu 2021. Kliknij w galerię i sprawdź te oferty.

📢 Wielki Piątek był dniem cudów. Dawne wierzenia wielkopiątkowe, ale i religijne znaczenie tego dnia

Wielki Piątek był dniem cudów. Dawne wierzenia wielkopiątkowe przedstawia nam Przemysław Badura z chorzowskiego skansenu.

📢 Roślinne leki przeciwwirusowe – te zioła zwalczają SARS-CoV-2! Niektóre spożywamy na co dzień! Sprawdź, co wspomaga ochronę przed COVID-19

W walce z COVID-19 pomocne są produkty roślinne o działaniu przeciwwirusowym. Tych o wysokiej skuteczności jest coraz więcej, i często są to produkty konsumowane nawet na co dzień. Sprawdź, które zioła i przyprawy hamują aktywność nowego koronawirusa, uniemożliwiając rozwój i postęp zakażenia!

📢 COVID-19. Wciąż dużo zakażeń w Polsce! W Śląskiem 4713 nowych przypadków! Ile w Twoim mieście?

Mamy 30 546 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, 4 713 w woj. śląskim odnotowano w piątek, 2 kwietnia 2021 roku.Jak wygląda sytuacja w powiatach woj. śląskiego? Zobaczcie w galerii.

📢 Ślązacy w Ninja Warrior Polska. Kolejni mieszkańcy Śląska powalczą o tytuł Wojownika Ninja w programie Polsatu

Mieszkańcy województwa śląskiego dzielnie walczą z ekstremanlnym torem przeszkód w Ninja Warrior Polska, by zdobyć tytuł pierwszego Wojownika Ninja w Polsce. W trzeciej edycji wzięło udział dużo osób z naszego województwa, a w szczególności ze Śląska. W najbliższym odcinku, którego emisja odbędzie się 6 kwietnia (wtorek) o godz. 20.05 na Polsacie, będziemy mogli zobaczyć zmagania mieszkańców Katowic, Mikołowa, Bielsko-Białej, Cieszyna, Kiczyc i Warszowic.

📢 Wzrasta umieralność na Covid-19 w woj. śląskim! Statystyki są coraz gorsze. Sprawdź, ile osób zmarło w twoim mieście?

COVID-19. Rośnie liczba nowych zakażeń w woj. śląskim, a wraz z nią niestety liczba zgonów. W środę 31 marca nowych zakażeń było w Śląskiem aż 6 092 - to niestety rekord! Również liczna zgonów była dziś rekorodowo wysoka - zmarło aż 95 osób!

📢 Wielkanoc w czasie pandemii. Jakie zasady obowiązują w kościołach w Śląskiem? Sprawdź, jakie zmiany czekają wiernych

Wielkanoc w czasie pandemii. Z okazji Swiąt Wielkiej Nocy wierni przyzwyczajeni są do określonej liturgii i obrządku związanego ze Zmartwychwstaniem Pańskim. W tym roku obostrzenia podczas trzeciej fali pandemii nadal są poważne, choć nie takie, jak rok temu, kiedy w mszy świętej mogło uczestniczyć zaledwie pięć osób. Sprawdziliśmy dla Was, jakie zasady będą obowiązywać w diecezjach i archidiecezjach województwa śląskiego. Kliknij w galerię i spradź.

📢 Wielki Czwartek 2021 w kościele bł. Karoliny w Tychach. Zobaczcie zdjęcia

Wielki Czwartek w kościele bł. Karoliny w Tychach nie mniej uroczysty niż wtedy, gdy kościół pękał w szwach. Było procesyjne wejście służby liturgicznej i pocztów sztandarowych. Msza św. koncelebrowana w bogatej oprawie muzycznej z udziałem zespołów młodzieżowych. Nie było jedynie obrzędu obmywania nóg i takiej liczby wiernych, jak zwykle.

📢 COVID-19. Rekord nowych zakażeń w Polsce! W Śląskiem wciąż dramatycznie dużo! A jak sytuacja w twoim mieście? Sprawdź!

Aż 35 251 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, 5 997 w woj. śląskim odnotowano w czwartek, 1 kwietnia 2021 roku. I jest to niestety rekordowa ilość. Aż tak olbrzymiej ilości nowych zakażeń w Polsce w ciągu jedno dnia, jeszcze nie było w tym roku!

📢 Tychy są kobietą. Dziewczyny z osiedli w Tychach: Anna, Barbara, Celina... Twarze tyszanek. Zobaczcie zdjęcia

Dziewczyny z osiedli w Tychach: Anna, Barbara, Celina... Tychy mają w nazwach swoich osiedli imiona żeńskie, choć na co dzień używa się ich pierwszych liter:A, B, C... Miejskie Centrum Kultury w Tychach przygotowało ciekawy projekt znalezienia twarzy poszczególnych osiedli. Twarze namalowane przez Justynę Biskup-Naumienko prezentowane były na Facebookowym profilu MCK codziennie od 9 marca w ramach cyklu "Marzec - miesiącem kobiet". Codziennie inna twarz i informacja o osiedlu. Oto efekt tej akcji.

📢 Śląskie: Oni nie płacą alimentów! Teraz szuka ich policja. Zobacz LISTY GOŃCZE. Rozpoznajesz któregoś z nich?

POLICJA. Kilkuset mieszkańców woj. śląskiego jest poszukiwanych przez policję za uporczywe uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Niektórzy ukrywają się od wielu lat. Prezentujemy kilkudziesięciu spośród wszystkich poszukiwanych mężczyzn (stan na 28.03.2021). Informacje o poszukiwanych pochodzą ze strony Komendy Głównej Policji. Rozpoznajesz kogoś? Powiadom policję i pomóż w poszukiwaniach. Kliknij w "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Ile osób wejdzie do największych świątyń w Śląskiem? Sprawdziliśmy! Zobacz wykaz najważniejszych kościołów

Ile osób wejdzie do największych świątyń w Śląskiem? W Wielkanoc będzie można normalnie pójść do kościoła, choć z powodu trzeciej fali koronawirusa i rosnącej liczby zakażeń limity wiernych zostały zmniejszone. Według zaostrzonych wytycznych w kościołach będzie mogła przebywać najwyżej 1 osoba na każde 20 mkw. powierzchni. Wierni będą musieli zachować dystans 1,5 metra od siebie i podczas nabożeństw mieć na sobie maseczki. Postanowiliśmy sprawdzić, jakie limity obowiązują w największych świątyniach województwa śląskiego.

📢 Sytuacja w Śląskiem jest krytyczna. Chorzy na COVID lecą helikopterami LPR poza województwo

  • Sytuacja na Śląsku jest krytyczna - ocenił minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej w Katowicach. W środę 31 marca w Urzędzie Wojewódzkim zwołano sztab kryzysowy, który opracowywał procedurę relokacji pacjentów z województwa śląskiego z powodu zakażeń koronawirusem. W stan gotowości postawiono załogi LPR z całego południa Polski.

ZOBACZ KONIECZNIE

Pierwsza Komunia Święta

Nie dla szczepionki AstraZeneca

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie