Jolanta Pierończyk
Tyska Gala Sportu
Tyska Gala Sportu Jolanta Pierończyk
Tegoroczna gala wręczania nagród prezydenta w dziedzinie kultury i sportu została rozdzielona na dwie części: osobno dla kultury, osobno dla sportu. Jako pierwsi nagrody otrzymali sportowcy. Tym razem 15 tys. zł trafiło do Śląskiego Towarzystwa Strzeleckiego. jolanta pierończyk ============06 Zdjęcie Podpis 8.5 black (1947136)============ Tegoroczną nagrodę prezydenta Tychów w dziedzinie sportu otrzymało Śląskie Towarzystwo Strzeleckie

Laureatami tegorocznej nagrody prezydenta Tychów w dziedzinie sportu zostało Śląskie Towarzystwo Strzeleckie, w którym znajdują się medaliści i multimedaliści mistrzostw Polski, a ono samo jest najwyżej klasyfikowanym klubem na Śląsku w swojej kategorii.

Nagroda wynosi 15 tys. zł. Czek odebrali, w towarzystwie trenera, czołowi zawodnicy: Wioletta Pawluczek, Weronika Paszek, Kacper Stępień, Julia Szklanny, Aleksandra Moiczek i Paweł Baniusiewicz.

Prócz nagrody, były i wyróżnienia - dla siedmiorga wybitnych sportowców. Na deskach Teatru Małego, gdzie odbywała się Tyska Gala Sportu, stanęli: łyżwiarka Karolina Białas, medalistka mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych; Paweł Kosek - czołowy biegacz długodystansowy powołany do kadry Polski; Wawrzyniec Latus, jeden z najbardziej utytułowanych polskich sportowców w podnoszeniu ciężarów osób niepełnosprawnych; trener Bogdan Przybycin, inicjator założenia w 2000 r. sekcji lekkoatletycznej MOSiR-u, której zawodnicy zdobyli ponad 200 medali, z których 20 to medale zdobyte na mistrzostwach Polski; Alicja Pyszka-Bazan, czołowa polska triathlonistka na dystansie sprinterskim i Ironman 70.3 oraz Szymon Topolnicki, multimedalista mistrzostw Polski w biegach, pierwszy od kilkudziesięciu lat tyszanin zdobywający jako senior medale w lekkoatletycznych konkurencjach olimpijskich.

Na scenę proszeni byli także laureaci plebiscytu „Najpopularniejszy Sportowiec 2020” (plebiscyt Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz tygodnika „Twoje Tychy”).

W kategorii seniorów tytuł Najpopularniejszego Sportowca 2020 zdobyła Julia Korzuch, lekkoatletka, podwójna medalistka Mistrzostw Polski oraz złota medalistka Akademickich Mistrzostw Polski.

Najpopularniejszym Sportowcem w kategoriach młodzieżowych został Kacper Gruźla, hokeista, brązowy medalista Mistrzostw Polski, młodzieżowy reprezentant Polski.