Wiedeń prawie zdobyty

(les)
Zawodniczki MOSM UKS Elf zdobyły w wiedeńskim turnieju drugie miejsce ZDJĘCIE: ZBIGNIEW MARSZAŁEK
Dwa zespoły piłkarek ręcznych MOSM UKS Elf Tychy (uczennice SP 12 i Gimnazjum 12) wystartowały w międzynarodowym turnieju w Wiedniu. W tej gigantycznej imprezie wzięło udział ponad 80 zespołów z 16 krajów, Mecze ...

Dwa zespoły piłkarek ręcznych MOSM UKS Elf Tychy (uczennice SP 12 i Gimnazjum 12) wystartowały w międzynarodowym turnieju w Wiedniu. W tej gigantycznej imprezie wzięło udział ponad 80 zespołów z 16 krajów, Mecze rozgrywano w 8 halach miasta. Znakomicie spisały się starsze dziewczyny, które wywalczyły drugie miejsce.

Piłkarki MOSM startowały w wiedeńskim turnieju po raz drugi - przed dwoma laty wygrały zawody. Drugie miejsce, za które otrzymały oryginalną statuetkę, to również duży sukces.
Tyszanki pokonały w swej grupie eliminacyjnej Ivancigrad (Słowenia) 19:3 i 20:6, Saevehof (Szwecja) 13:12 i 12:10 i o wejście do finału zmierzyły się z drugim zespołem Ivancigradu, wygrywając 16:11. W finale musiały uznać wyższość zespołu gospodarzy Atzgersdorf. Przegrały 8:12.

Młodsza drużyna, którą opiekowały się Jolanta Podmokły i Małgorzata Paliczka zajęły ostatecznie piąte miejsce. W eliminacjach pokonały Vasas (Węgry) 8:2, Dornbirn 3 (Austria) 15:7, przegrały z Dornbirn 1 6:9, Hypo Wedeń 7:13, a w meczu o 5 miejsce pokonały Perchtoldsdorf (Austria) 11:6.

- Zawody trwały trzy dni, ale zdążyliśmy zobaczyć najciekawsze miejsca w Wiedniu - powiedział trener J. Ciałoń. - Byliśmy m.in. w zamku Schoenbrun, na starówce, Praterze i w kościółku na wzgórzu Kahlenberg, niedaleko miejsca, gdzie wojska Jana III Sobieskiego stoczyły słynną bitwę z Turkami. Ciekawostką jest fakt, że zostaliśmy zakwaterowani w szkole znajdującej się na dwóch przymocowanych do brzegu statkach. Mieści się w nich 80 klas lekcyjnych, a na trzecim, mniejszym statku, ulokowano pełnowymiarową halę sportową.