Wirująca Pałeczka
Stowarzyszenie Mażoretek Miraż już po raz czwarty zorganizowało Festiwal Tańca Mażoretkowego "Wirująca Pałeczka", który niezmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W sobotę 1 października hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 3 we Wronkach zapełniła się po brzegi. Zawodniczkami w przepięknych, kolorowych strojach i zjawiskowych makijażach ze zniecierpliwieniem oczekiwały na swoje występy, a trybuny, na których zasiedli niezastąpieni kibice, wprost pękały w szwach!
- Prezentację wszystkich startujących zespołów rozpoczęła Orkiestra Dęta Wronieckiego Ośrodka Kultury z kapelmistrzem Jackiem Cieślińskim. W konkursie wystartowało 28 zespołów, prowadzonych przez 32 trenerów w 4 kategoriach wiekowych: przedszkolaki, kadetki, juniorki i seniorki. W sumie na parkiecie pojawiło się 450 tancerzy - informuje Gabriela Kabacińska, kierowniczka festiwalu.
Dziewczęta zaprezentowały się w następujących kategoriach tanecznych:
- BATON - solo, duo/trio, miniformacje, zespoły;
- POMPON - solo, duo/trio, miniformacje, zespoły;
- FLAGA - solo, duo/trio, miniformacje, zespoły;
- BUŁAWA - solo, duo/trio, miniformacje, zespoły;
Aby wyłonić najlepsze z najlepszych zawodniczek jury oceniało dziewczęta pod względem: techniki tańca, pracy z rekwizytem, choreografii, estetyki, doboru muzyki i stroju oraz ogólnego wyrazu artystycznego. Konkurs miał na celu zintegrowanie środowiska tanecznego, a także zbadanie postępów zespołów.
Jak przyznaje Gabriela Kabacińska - wszyscy tancerze wykazali się bardzo wysokim przygotowaniem tanecznym i akrobatycznym, a praca z rekwizytami: baton, flaga, buława, pompom zachwyciła zarówno widzów, jak i sędziów.
Do organizacji wydarzenia przyłączył się Wroniecki Ośrodek Kultury i Gmina Wronki.
Wyniki:
Solo buława juniorki
1 miejsce Lena Sacha Finezja Wschowa
2 miejsce Olga Skotarek UKS Artis Góra
Solo buława seniorki
1 miejsce Aleksandra Monkiewicz UKS ARTIS Góra
2 miejsce Emilia Kisielewska Dziewczęta z Buławami Drezdenko
3 miejsce Daria Skiba Cobra Turawa
Duo/trio buława seniorki
1 miejsce Patrycja Kwiatkowska, Joanna Kwiatkowska Dziewczęta z Buławami Drezdenko
2 miejsce Anna Sieinska, Dominika Seweryńska Dziewczęta z Buławami Drezdenko
3 miejsce Aleksandra Remiszewska, Olga Skotarek UKS ARTIS Góra
Duo/trio buława juniorki
1 miejsce Dziewczęta z Buławami Drezdenko
Mini formacja buława SEN
1 miejsce Dziewczęta z Buławami Drezdenko
Solo Baton Kadetki
1 miejsce Aleksandra Łożyńska MIRAŻ Wronki
2 miejsce Marcelina Zyga Fame Łódź
2 miejsce Magdalena Górczyńska MIRAŻ Wronki
3 miejsce Maria Wyrzykiewicz MIRAŻ Wronki
Solo Baton Juniorki
1 miejsce Julia Śrama MIRAŻ Wronki
2 miejsce Wiktoria Górniak MIRAŻ Wronki
3 miejsce Wiktoria Andrzejewska FINEZJA Wschowa
Solo Baton Seniorki
1 miejsce Agnieszka Pera GLIWICE
2 miejsce Emilia Kisielewska Dziewczęta z Buławami Drezdenko
3 miejsce Marta Drzewiecka MIRAŻ Wronki
Duo/trio baton KAD
1 miejsce Aleksandra Łożyńska, Julia Wojciechowska MIRAŻ Wronki
2 miejsce Nikola Białek, Zuzanna Wachocz MIRAŻ Wronki
3 miejsce Aleksandra Wojciechowska, Michalina Kowalczyk REWIA Osieczna
Duo/trio baton JUN
1 miejsce Barbara Wójcik, Martyna Sarnowska MIRAŻ Wronki
2 miejsce Maria Kołopieńczyk, Gabriela Winiarska, Wiktoria Andrzejewska FINEZJA Wschowa
3 miejsce Wiktoria Górniak, Lena Morysiak MIRAŻ Wronki
Duo/trio baton SEN
1 miejsce Marta Drzewiecka, Oliwia Skrzypkowiak MIRAŻ Wronki
2 miejsce Patrycja Kwiatkowska, Urszula Przybylska Dziewczęta z Buławami Drezdenko
3 miejsce Agnieszka Pera, Julia Zawisza Mażoretki Gliwice
Miniformacja Baton KAD
1 miejsce MIRAŻ III Wronki
2 miejsce Akademia Mażoretek Mari Mar Góra
Miniformacja Baton JUN
1 miejsce MIRAŻ II Wronki
2 miejsce REWIA OSIECZNA
Miniformacja Baton SEN
1 miejsce MIRAŻ I Wronki
2 miejsce Pa-Mar-Sze Rogoźno
3 miejsce Mażoretki Tarnowo Podgórne - Tarnowo Podgórne
Solo POM-POM KAD
1 miejsce Aleksandra Łożyńska - MIRAŻ Wronki
2 miejsce Lena Krygier - MIRAŻ Wronki
3 miejsce Paulina Wajman -PATI Dance Kwilcz
Solo POM-POM KAD
1 miejsce Zuzanna Gucia - Iskierki UKS Wawrzyn Biezdrowo
2 miejsce Zuzanna Walorczyk - Iskierki UKS Wawrzyn Biezdrowo
3 miejsce Kira Nykyforenko - Fame Łódź
Solo POM-POM KAD
1 miejsce Kornelia Grabarkiewicz - Iskierki UKS Wawrzyn Biezdrowo
2 miejsce Kaja Kreuschner - Rewia Osieczna
3 miejsce Julia Klejda - PATI Dance Kwilcz
3 miejsce Karolina Gmyz - Ujeździec Mały
Duo/trio POM-POM KAD
1 miejsce Julia Wojciechowska , Aleksandra Łożyńska - MIRAŻ Wronki
2 miejsce Paulina Wajman, Hanna Jęch - PATI Dance Kwilcz
3 miejsce Carmen Dańko, Oliwia Lisowska - Akademia Mażoretek Mari Mar Góra
Duo/trio POM-POM JUN
1 miejsce Zuzanna Gucia, Amelia Poznańska, Joanna Urban - Iskierki UKS Wawrzyn Biezdrowo
2 miejsce Gabriela Jarząb, Hanna Pękala - UKS ARTIS Góra
Duo/trio POM-POM SEN
1 miejsce Kaja Kreuschner, Olga Umińska, Wiktoria Głuchowska - REWIA Osieczna
2 miejsce Łucja Nowak, Aniela Ociepa - Iskierki UKS Wawrzyn Biezdrowo
3 miejsce Olimpia Pochrząszcz, Elżbieta Paszkiewicz - Buławianki, SP nr 2 Drezdenko
Miniformacje POM-POM JUN
1 miejsce Iskierki UKS Wawrzyn Biezdrowo
Miniformacje POM-POM JUN
1 miejsce REWIA Osieczna
2 miejsce PATI Dance Kwilcz
3 miejsce Mażoretki Tarnowo Podgórne
Solo 2x Baton KAD
1 miejsce Aleksandra Łożyńska -MIRAŻ Wronki
2 miejsce Nikolett Burdziak - FINEZJA Wschowa
Solo 2x Baton JUN
1 miejsce Lena Wraży - AZARIA Piekary Śląskie
2 miejsce Gabriela Winiarska - FINEZJA Wschowa
3 miejsce Hanna Cepka - MIRAŻ Wronki
Solo 2x Baton SEN
1 miejsce Agnieszka Pera - Gliwice
2 miejsce Emilia Stróżyna - MIRAŻ Wronki
3 miejsce Dominika Seweryńska - Dziewczęta z Buławami Drezdenko
Solo flaga JUN
1 miejsce Zuzanna Kałużyńska - MIRAŻ Wronki
2 miejsce Wiktoria Andrzejewska - FINEZJA Wschowa
3 miejsce Patrycja Mencel - Dziewczęta z Buławami Drezdenko
3 miejsce Nadia Dąbrowska - Fame Łódź
Solo FLAGA SEN
1 miejsce Emilia Kisielewska - Dziewczęta z Buławami Drezdenko
2 miejsce Natalia Jakubowska - Lora Piaski
3 miejsce Julia Suchowierska - MIRAŻ Wronki
3 miejsce Natalia Świderska - Fame Łódź
DUO/TRIO Flagi JUN
1 miejsce Martyna Sarnowska, Hanna Cepka, Zuzanna Kałużyńska - MIRAŻ Wronki
2 miejsce Amelia Makowska, Zuzanna Lembicz - Dziewczęta z Buławami Drezdenko
3 miejsce Nadia Dąbrowska, Gabriela Przybylska - FAME ŁÓDŹ
DUO/TRIO Flagi SEN
1 miejsce Marta Drzewiecka, Oliwia Skrzypkowiak - MIRAŻ Wronki
2 miejsce Patrycja Kwiatkowska, Joanna Kwiatkowska - Dziewczęta z Buławami Drezdenko
3 miejsce Oliwia Wieczorek, Lena Wraży - Azaria Piekary Śląskie
Miniformacje Flagi KAD
1 miejsce Akademia Mażoretek Mari Mar Góra
Miniformacje Flagi JUN
1 miejsce Miraż II Wronki
2 miejsce Dziewczęta z Buławami Drezdenko
3 miejsce Fame Łódź
Miniformacje Flagi SEN
1 miejsce Miraż I Wronki
2 miejsce Lora Piaski
3 miejsce Dziewczęta z Buławami Drezdenko
BATON AKROBATYCZNY KAD
1 miejsce Aleksandra Łożyńska - Miraż
2 miejsce Julia Wojciechowska - Miraż
BATON AKROBATYCZNY KAD
1 miejsce Julia Śrama - Miraż
BATON AKROBATYCZNY KAD
1 miejsce Daria Skiba - Cobra Turawa
2 miejsce Agnieszka Pera - Gliwice
3 miejsce Julia Włodarczak - FAME ŁÓDŹ
Zespoły PRZEDSZKOLAKI BATON
1 miejsce REWIA II OSIECZNA
2 miejsce REWIA I OSIECZNA
3 miejsce Mażoretki Tarnowo Podgórne - Tarnowo Podgórne
3 miejsce REWIA III OSIECZNA
Zespoły PRZEDSZKOLAKI POM-POM
1 miejsce Akademia Mażoretek Mari Mar - Góra
Zespoły Buława scena SEN
1 miejsce Dziewczęta z Buławami - Drezdenko
2 miejsce UKS ARTIS Góra - Góra
Zespoły Baton scena KAD
1 miejsce Miraż III - WRONKI "Strachy i Wrony"
2 miejsce UKS Artis - Góra "Krecik"
3 miejsce REWIA - Osieczna
Zespoły Baton scena JUN
1 miejsce REWIA - Osieczna
Zespoły Baton scena SEN
1 miejsce MIRAŻ I - WRONKI "DRAKULA"
2 miejsce UKS ARTIS Góra - Góra "CZARNY ŁABĘDŹ"
3 miejsce Mażoretki Września - WRZEŚNIA
Zespoły Klasyczne KAD
1 miejsce Buławianki - SP nr 2 Drezdenko
2 miejsce DIAMENCIKI - Sompolno
3 miejsce ASTRO I - CHEŁMŻA
Zespoły KLASYCZNE JUN
1 miejsce Dziewczęta z Buławami - Drezdenko
2 miejsce AURA - Wolsztyn
3 miejsce LAZURIA - Kramsk
Zespoły KLASYCZNE SEN
1 miejsce Dziewczęta z Buławami - Drezdenko
2 miejsce NEW WAVE - Sompolno
3 miejsce AURA - Wolsztyn
Zespoły POM POM SCENA KAD
1 miejsce REWIA - Osieczna
2 miejsce Akademia Mażoretek MARI MAR - Góra
Zespoły POM POM SCENA JUN
1 miejsce AKTIVUS - Skórzewo
2 miejsce FART Wągrowiec
Zespoły POM POM SEN
1 miejsce REWIA OSIECZNA
2 miejsce Pa Mar-Sze Rogoźno
3 miejsce ARTIS - Góra
Zespoły FLAGA SEN
1 miejsce MIRAŻ I WRONKI
2 miejsce Dziewczęta z Buławami - Drezdenko
Zespoły FLAGA JUN
1 miejsce Dziewczęta z Buławami - Drezdenko
Zespoły FLAGA KAD
1 miejsce UKS Artis - Góra
Wszystkim dziewczynom i trenerom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Zofia Zborowska i Andrzej Wrona znów zostali rodzicami
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?