MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wielkie targowanie

leszek sobieraj
Rozmowa ze Zbigniewem Gieleciakiem, prezesem Okręgowej Izby Przemysłowo-Handlowej Po raz czwarty Okręgowa Izba Przemysłowo-Handlowa organizuje od 14 do 16 maja Tyskie Targi Budownictwa i Przedsiębiorczości, które ...

Rozmowa ze Zbigniewem Gieleciakiem, prezesem Okręgowej Izby
Przemysłowo-Handlowej

Po raz czwarty Okręgowa Izba Przemysłowo-Handlowa organizuje od 14 do 16 maja Tyskie Targi Budownictwa i Przedsiębiorczości, które odbędą się na lodowisku. Będą im towarzyszyły Targi Kooperacji Europejskiej, którym patronuje marszałek województwa śląskiego. Przyjadą przedstawiciele świata biznesu ze Szwecji, Włoch, Francji, Czech, Słowacji. Udział Szwedów to ostatni etap przygotowań do podpisania umowy partnerskiej między Województwem Śląskim a zachodnią Szwecją, co ma nastąpić 28 czerwca.

DZ: Jakie jest główne założenie tegorocznych targów?

Zbigniew Gieleciak: Przede wszystkim to, że powiemy zainteresowanym przedsiębiorcom, jak i gdzie znaleźć pieniądze. Odbywać się będą warsztaty i indywidualne konsultacje, podczas których będzie można uzyskać nie tylko informacje, jak starać się o środki z funduszy europejskich, ale także jak wypełnić konkretny wniosek. Organizujemy także Pasaż Edukacyjny, w którym znajdą się instytucje otoczenia biznesu czyli firmy konsultingowe, towarzystwa ubezpieczeniowe, banki, placówki edukacyjne. W targach zaprezentuje się około 100 firm, głównie budowlanych, ale także instalacyjne, elektryczne, producenci okien, bram, lamp, kotłów co. Prezentowane będą nowoczesne techniki grzewcze, najnowsze materiały i technologie, z którymi warto się zapoznać, jeśli ktoś planuje inwestycję.

DZ:Ile osób odwiedzi targi?

ZG: Będzie chyba podobnie jak przed rokiem, czyli około sześciu tysięcy. Tradycyjnie targom towarzyszyć będzie wiele imprez, w tym wręczanie statuetek Tyskiego Lidera Przedsiębiorczości, konkurs "Młodzi Przedsiębiorczy", konkursy targowe o "Złoty Filar Budownictwa" i o "Złoty Kask".

DZ: Polskie firmy czeka konkurowanie z unijnymi. Wielu przedsiębiorców nie kryje obaw.

ZG: Są firmy, które się rozwijają, zdobywają nowe rynki, ale są i takie, które mogą mieć kłopoty. Dotyczy to zwłaszcza małych firm. Do nich właśnie Okręgowa Izba Przemysłowo-Handlowa kieruje propozycję ściślejszej współpracy. Mamy bardzo dużo ofert biznesowych. Moim zdaniem koniunkturę w budownictwie powinny nakręcić środki z funduszy europejskich. Największe przeznaczane będą na inwestycje w dziedzinie ochrony środowiska jak budowa kanalizacji, oczyszczalni. Nasza izba od lat pośredniczy w nawiązywaniu kontaktów zagranicznych. Podczas niedawnych Dni Szwedzkich mówiliśmy o możliwościach współpracy z firmami szwedzkimi i po kilku miesiącach jedna z tyskich firm podpisała kontrakt na produkcję części tytanowych do wytwarzania sond w instalacjach pomiarowych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tychy.naszemiasto.pl Nasze Miasto