Wyjazdowe porażki

Jacek Sroka
Artur Gwiżdż zagrał wczoraj w Toruniu po raz pierwszy po dyskwalifikacji, lecz nie zdołał pomóc kolegom z drużyny GKS w przerwaniu passy porażek.
Obydwie drużyny z naszego regionu grające w grupie silniejszej hokejowej ekstraligi poniosły wyjazdowe porażki. Zagłębie Sosnowiec nie sprostało w Nowym Targu Podhalu, a GKS Tychy uległ w Toruniu TKH.

Obydwie drużyny z naszego regionu grające w grupie silniejszej hokejowej ekstraligi poniosły wyjazdowe porażki. Zagłębie Sosnowiec nie sprostało w Nowym Targu Podhalu, a GKS Tychy uległ w Toruniu TKH. Sosnowiczanie przystąpili do meczu z "szarotkami" dziwnie rozkojarzeni i już w 29 sek. gry stracili gola. Co prawda później do remisu doprowadził Bernat, lecz kolejne bramki strzelali w Nowym Targu wyłącznie górale i to oni odnieśli zasłużone zwycięstwo. W Toruniu tyszanie ponieśli czwartą z rzędu ligową porażkę. GKS nie pomógł powrót do składu Gwiżdża i Bacula. Goście znów zagrali nieskutecznie i jedynego gola strzelili dopiero w ostatniej minucie.

W Oświęcimiu doszło do pojedynku na szczycie w grupie słabszej. Unia już w I tercji przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść, przy czym zdobycie czterech goli w tej odsłonie przyszło gospodarzom nad wyraz łatwo. Naprzód do II tercji przystąpił z nowym bramkarzem (Zająca zastąpił Maza) i ruszył do ataku stwarzając sobie wiele sytuacji strzeleckich, ale bramkę zdobył dopiero na 7 sekund przed przerwą kiedy grał w podwójnej przewadze. 37 sekund po rozpoczęciu III tercji goście strzelili drugiego gola i przez moment na tafli zrobiło się ciekawie. Kto wie jak zakończyłoby się to spotkanie gdyby w 52 min. Pohl skorzystał z prezentu Gabrysia i zdobył kontaktowego gola w sytuacji sam na sam z Witkiem.

O miejsca 1-6
TKH Toruń - GKS Tychy 2:1
(1:0, 1:0, 0:1)

1: 0 - Przemysław Bomastek (19), 2: 0 - Jarosław Kłys (35), 2:1 - Adrian Parzyszek (60).

Wojas Podhale Nowy Targ- Zagłębie Sosnowiec 5: 1
(2:1, 1:0, 2:0)

1: 0 - Krzysztof Zapała (1), 1: 1 Tobiasz Bernat (7), 2: 1 - Rafał Sroka (9), 3: 1- - Marian Kacir (39), 4: 1 - Tomasz Malasiński (41), 5: 1 - Jarosław Różański (51).

Cracovia - Stoczniowiec Gdańsk 5: 3
(2: 0, 2: 0, 1: 3)

O miejsca 7-10

Unia Oświęcim - MUKS Naprzód Janów 6:3 (4:0, 0:1, 2:2)

1: 0 - Marcin Jaros (5), 2: 0 - Tomasz Ziaja (6), 3: 0 - Wojciech Stachura (8), 4: 0 - Miłosz Ryczko (17), 4: 1 - Łukasz Elżbieciak (40), 4: 2 - Tomasz Mirocha (41), 5: 2 - Marcin Jaros (54), 6: 2 - Wojciech Stachura (57), 6: 3 - Tomasz Mirocha (60).

KTH Krynica - KH Sanok 3:2 (0:2, 0:0, 2:0, 1:0)

1. Tychy 24 46 101-58

2. Cracovia 24 46 96-66

3. Stoczniow. 24 41 101-72

4. Podhale 24 40 90-61

5. Zagłębie 24 38 76-68

6. Toruń 24 38 74-72

7. Naprzód 22 29 71-84