Polecamy

Kary © Pixabay
[4/11]

Kary

Za niepłacenie abonamentu RTV grozi kara w wysokości 30-krotności miesięcznej kwoty abonamentu RTV, czyli 735 zł. Łatwo jest ukarać tych, którzy kiedyś zarejestrowali telewizor, a potem przestali płacić abonament. Gdy abonent nie płaci, Poczta Polska wysyła mu pismo ponaglające, a następnie wezwanie do zapłaty. Na opłacenie zaległego abonamentu ma się siedem dni. Jeśli się tego nie zrobi, wystawiony zostaje tytuł wykonawczy w celu egzekucji należności, a sprawę przejmuje urząd skarbowy.

Warto dodać, że zaległość z tytułu nieopłacania abonamentu można próbować rozłożyć na raty lub umorzyć. Taka możliwość istnieje w przypadku szczególnych względów społecznych czy przypadków losowych. Wnioskować o to można, pisząc pismo do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.


Zobacz szczegóły

Przesuwaj zdjęcia w prawo z tabelami opłat abonamentu RTV - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNEMasz radio lub telewizor? To musisz zapłacić abonament do każdego 25 dnia każdego miesiąca. Pierwszy raz do 25 stycznia 2021. W tym roku nastąpiła podwyża abonamentu RTV. Choć zmieniły się stawki, to nadal są osoby zwolnione z tych opłat. Kto do nich należy? Ile wynosi opłata miesięczna, kwartalna, a ile roczna? Sprawdźcie w galerii zdjęć.

Najnowsze wiadomości

reklama