Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

X Tyski Festiwal Słowa Logos Fest. Projekt Tuwim w reżyserii Olafa Lubaszenki. Dla dzieci i dorosłych. Zobaczcie zdjęcia

Jolanta Pierończyk
Jolanta Pierończyk
Przedstawienie "Projekt Tuwim" w reżyserii Olafa Lubaszenki i w wykonaniu aktorów Teatru Capitol w Warszawie
Przedstawienie "Projekt Tuwim" w reżyserii Olafa Lubaszenki i w wykonaniu aktorów Teatru Capitol w Warszawie Jolanta Pierończyk
X Tyski Festiwal Słowa Logos Fest trwa. Propozycją dla dzieci i dorosłych jest "Projekt Tuwim" w reżyserii Olafa Lubaszenki. Dla dzieci i dorosłych. Jedni i drudzy bawią się przy znanych sobie tekstach pomysłowo zainscenizowanych.

"Projekt Tuwim" w reżyserii Olafa Lubaszenki to drugi punkt programu X Tyskiego Festiwalu Słowa Logos Fest. Jak powiedział Paweł Drzewiecki, dyrektor Teatru Małego oraz inicjator i organizator tego festiwalu, teatrowi zależy na łączeniu pokoleń. Takim łącznikiem jest na pewno rodzinne oglądanie przedstawień, które mogą zaciekawić zarówno dzieci, jak i ich rodziców.

"Abecadło", "Pan Maluśkiewicz", "Rzepka", "Zosia Samosia", "Pan Hilary" i wiele innych wierszy dla dzieci autorstwa Juliana Tuwima interesująco zaprezentowanych na scenie wedle pomysłu Olafa Lubaszenki są naprawdę idealną propozycją na wspólny wieczór w teatrze. Pomysłowa scenografia, świetny scenariusz atrakcyjnie łączący wybrane wiersze w całość - taki jest "Projekt Tuwim" w wykonaniu artystów warszawskiego Teatru Capitol.

Jedno przedstawienie odbyło się dziś, 26 maja, w południe, drugie jest zaplanowane na godz. 18. Naprawdę warto, gorąco polecamy. Spektakl grany jest w mediatece. Bilet można kupić przed wejściem na salę.

X Tyski festiwal Słowa Logos Fest: Agata Frączek, "Dialog o słowie"

Natomiast o godz. 20 na kanale YouTube Teatru Małego w Tychach można wysłać drugiej rozmowy Teresy Drozdy w cyklu "Dialog o słowie". Tym razem będzie to rozmowa z Agnieszką Frączek, która jest doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką i leksykografem, wykładowcą na Uniwersytecie Warszawskim.

Agata Frączek z pasją bada zabytkowe, 300-letnie słowniki polskie i niemieckie, nie stroni także od leksykografii współczesnej: jest redaktorem naukowym "Wielkiego słownika niemiecko-polskiego, polsko-niemieckiego" PWN i współautorką polsko-niemieckiego słownika etykiety językowej. W książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Pisze m.in. o homonimach i homofonach, o frazeologizmach i przysłowiach, o archaizmach i neologizmach. W wierszach opowiada o kulturze słowa i rozprawia się z błędami językowymi (Byk jak byk, czyli nie całkiem poważnie o całkiem poważnych błędach językowych, Literatura 2010 i Złap byka za rogi, Literatura 2014). Stworzyła także serię książek logopedycznych

Nie przeocz

Zobacz także

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tychy.naszemiasto.pl Nasze Miasto