Żel micelarny – zastosowanie i właściwości

Materiał informacyjny Mixa.pl
Każdy z nas z pewnością zdaje sobie sprawę z tego, jak wielkie znaczenie ma świadoma pielęgnacja twarzy. Odpowiednio dobrane produkty pielęgnacyjne są w stanie sprawić, że nasza skóra będzie oczyszczona, nawilżona, promienna i bez śladu niedoskonałości. Jednym z takich produktów jest żel micelarny. Sprawdź, dlaczego warto wprowadzić go do swojej codziennej pielęgnacji oraz jakie zalety posiada.

Żel micelarny – dlaczego warto go stosować?

Żel micelarny to stosunkowo nowy kosmetyk na rynku. Stanowi połączenie żelu do mycia twarzy i płynu micelarnego. Posiada bardzo delikatną formułę, dzięki czemu stanowi idealne rozwiązanie dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą stosować konwencjonalnych żeli do mycia twarzy. Żel micelarny, podobnie jak Mixa płyn micelarny, zawiera w sobie mikroskopijne cząsteczki, tzw. micele, które świetnie radzą sobie z usuwaniem makijażu i wszelkich zanieczyszczeń.

Właściwości i zalety, jakimi wykazuje się żel micelarny, to:

  • łagodne działanie;
  • skuteczne zmywanie makijażu
  • widoczna poprawa kondycji skóry;
  • brak konieczności korzystania z wacików;
  • nie podrażnia wrażliwej skóry;
  • wyraźne właściwości oczyszczające, nawilżające i odświeżające;
  • nie zatyka porów – żel micelarny nie posiada tłustej konsystencji;
  • nie wysusza skóry – jest pozbawiony alkoholu i wszelkich substancji, które mogłyby wywoływać podrażnienia;
  • sprawdzi się idealnie wśród zabieganych kobiet, które podczas pielęgnacji chcą zaoszczędzić czas.

Mixa płyn micelarny – dlaczego warto po niego sięgać?

Alternatywę dla żelu micelarnego stanowi Mixa płyn micelarny. To świetne dopełnienie codziennej pielęgnacji – bardzo dobrze sprawdzi się do usunięcia resztek makijażu, zanieczyszczeń czy odświeżenia twarzy. To bardzo dobry wybór dla skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień oraz przesuszonej.

Przy wyborze produktów do demakijażu i pielęgnacji twarzy warto zauważyć, że Mixa płyn micelarny w przeciwieństwie do innych produktów nie wymaga pocierania. Z łatwością poradzi sobie nawet z makijażem wodoodpornym, dzięki czemu zarówno twarz, jak i oczy będą skutecznie oczyszczone z makijażu, a wrażliwa i skłonna do alergii skóra stanie się ukojona i przygotowana do następnych etapów pielęgnacji.

Płyn micelarny to swego rodzaju innowacyjny kosmetyk, który jest coraz częściej wybierany i stosowany przez kobiety w codziennej pielęgnacji. Stanowi połączenie żelu, mleczka oraz płynu do demakijażu. Jednak jego przewaga nad innymi produktami do demakijażu polega przede wszystkim na tym, że w przeciwieństwie do nich nie pozostawia na skórze oraz oczach tłustej, nieprzyjemnej warstwy ani nie powoduje uczucia ściągnięcia, jak niektóre toniki zawierające alkohol lub produkty oczyszczające posiadające w składzie mydło lub jego pochodne.

Płyn micelarny jest wodnym roztworem, w którym znajdują się micele – czyli mikroskopijne cząsteczki o kulistym kształcie. Tworzą one związki chemiczne, które przyciągają do siebie wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, które znajdują się na Twojej skórze, a więc resztki makijażu, kurz czy nadmiar sebum.

Dodaj ogłoszenie