Wyniki II tury wyborów samorządowych 2024 w gm. Polkowice na burmistrza
Mamy oficjalne wyniki drugiej tury wyborów na burmistrza w gm. Polkowice podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW:
- WABIK Wiesław Władysław - KWW WIESŁAW WABIK - ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU: 62,23% (5 255 głosów)
- ROZMYSŁOWSKI Roman Władysław - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ: 37,77% (3 189 głosów)
Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki głosowania I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta i na burmistrza.
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na burmistrza
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na burmistrza w gm. Polkowice podane przez Państwową Komisję Wyborczą:
- WABIK Wiesław Władysław - KWW WIESŁAW WABIK - ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU: 28,19% (2 856 głosów)
- ROZMYSŁOWSKI Roman Władysław - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ: 16,57% (1 679 głosów)
- ZYBACZYŃSKI Mariusz Jan - KWW MARIUSZA ZYBACZYŃSKIEGO: 16,39% (1 660 głosów)
- NESTER Krzysztof - KWW KRZYSZTOF NESTER .KONKRETNIE: 15,81% (1 602 głosów)
- KOŚMIDER Mariola Helena - KWW MARIOLI KOŚMIDER: 12,36% (1 252 głosów)
- KOWALSKI Paweł Krzysztof - KW STOWARZYSZENIA MY POLKOWICZANIE: 10,67% (1 081 głosów)
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3 podane przez Państwową Komisję Wyborczą.
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- GODEK-KOWALIK Katarzyna: pozycja 1 : 6,39% (246 głosów)
- SIEMASZKO Mirosław Leonard: pozycja 2 : 4,6% (177 głosów)
- FLORIAN Bogusław Józef: pozycja 3 : 1,74% (67 głosów)
- FRANCZAK Grażyna Iwona: pozycja 4 : 1,3% (50 głosów)
- SZTUK Beata Maria: pozycja 5 : 0,42% (16 głosów)
- WOŚ Marek Waldemar: pozycja 6 : 1,07% (41 głosów)
- KUCHARCZYK Mariusz Krzysztof: pozycja 7 : 0,81% (31 głosów)
- WARZECHA Małgorzata Liliana: pozycja 8 : 1,56% (60 głosów)
- KAŁMUCZAK Sebastian Roman: pozycja 9 : 1,17% (45 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARIOLI KOŚMIDER:
- KOŚMIDER Mariola Helena: pozycja 1 : 7,07% (272 głosów)
- WOŁOSZCZUK Józefa: pozycja 2 : 0,36% (14 głosów)
- SZYDZIK Zdzisław: pozycja 3 : 1,12% (43 głosów)
- DOSKOCZ Dorota: pozycja 4 : 1,82% (70 głosów)
- KICAJ Maria: pozycja 5 : 0,96% (37 głosów)
- STĘPIEŃ Bartosz Michał: pozycja 6 : 0,42% (16 głosów)
- ZALEWSKI Jacek Franciszek: pozycja 7 : 0,34% (13 głosów)
- SIENKIEWICZ Mateusz: pozycja 8 : 0,55% (21 głosów)
- KONCUR Franciszek Edward: pozycja 9 : 0,94% (36 głosów)
- TRAMŚ Alicja Zofia: pozycja 10 : 1,4% (54 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WIESŁAW WABIK - ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU:
- STAŃCZYSZYN Emilian Marian: pozycja 1 : 6,24% (240 głosów)
- JANCZARA Joanna Urszula: pozycja 2 : 2,03% (78 głosów)
- KĄDZIOŁKA Krzysztof: pozycja 3 : 0,18% (7 głosów)
- WITKOWSKA Jolanta Ewa: pozycja 4 : 0,62% (24 głosów)
- PŁASKONKA Krzysztof Sławomir: pozycja 5 : 1,17% (45 głosów)
- KRZYŻANIAK Krystyna Stanisława: pozycja 6 : 1,04% (40 głosów)
- WABIK Krzysztof Mirosław: pozycja 7 : 2,88% (111 głosów)
- PUKALAK Kamila: pozycja 8 : 0,47% (18 głosów)
- FUŁAWKA Paweł: pozycja 9 : 1,07% (41 głosów)
- KONIECZNA Anna: pozycja 10 : 0,6% (23 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYSZTOF NESTER .KONKRETNIE:
- NESTER Krzysztof: pozycja 1 : 4,57% (176 głosów)
- DROBINA Robert: pozycja 2 : 7,15% (275 głosów)
- LEŚNIAK Anna: pozycja 3 : 1,61% (62 głosów)
- POMIAN Wiesława Wacława: pozycja 4 : 1,35% (52 głosów)
- FLISIEWICZ Ryszard Józef: pozycja 5 : 2% (77 głosów)
- KOPEĆ Marcin: pozycja 6 : 0,26% (10 głosów)
- SKUPIN Mariusz Andrzej: pozycja 7 : 0,78% (30 głosów)
- SCHMIDT Edyta Brygida: pozycja 8 : 0,36% (14 głosów)
- HOROCHOWSKA Katarzyna: pozycja 9 : 0,49% (19 głosów)
- PUŹNIECKI Łukasz Franciszek: pozycja 10 : 2,78% (107 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA MY POLKOWICZANIE:
- KOWALSKI Paweł Krzysztof: pozycja 1 : 7,2% (277 głosów)
- MURAWSKA Barbara Małgorzata: pozycja 2 : 1,09% (42 głosów)
- RAFALSKA Monika: pozycja 3 : 0,65% (25 głosów)
- ZGRZEBNICKI Krzysztof Daniel: pozycja 4 : 0,47% (18 głosów)
- WOŹNIAK Jolanta Krystyna: pozycja 5 : 0,36% (14 głosów)
- BUŻ Robert Piotr: pozycja 6 : 0,26% (10 głosów)
- MURAS Łukasz: pozycja 7 : 0,26% (10 głosów)
- BOBOWSKA Ewa Marta: pozycja 8 : 0,34% (13 głosów)
- JEZIORNA Justyna Barbara: pozycja 9 : 1,48% (57 głosów)
- LENCZUK Mateusz: pozycja 10 : 0,83% (32 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARIUSZA ZYBACZYŃSKIEGO:
- TARNOWSKI Sławomir Mieczysław: pozycja 1 : 4,7% (181 głosów)
- SZULC Tomasz Andrzej: pozycja 2 : 1,38% (53 głosów)
- NOWAK Grzegorz Krzysztof: pozycja 3 : 1,53% (59 głosów)
- SWEREDA Agnieszka Monika: pozycja 4 : 0,47% (18 głosów)
- BŁAŻEWSKA-DACYSZYN Elwira Anna: pozycja 5 : 2,91% (112 głosów)
- POMIRSKI Patryk Juliusz: pozycja 6 : 0,6% (23 głosów)
- GAWRON Magdalena Monika: pozycja 7 : 0,42% (16 głosów)
- WÓJTOWICZ Wojciech: pozycja 8 : 1,07% (41 głosów)
- SZAFRAŃSKA Agnieszka Katarzyna: pozycja 9 : 0,7% (27 głosów)
- BERNAT Wojciech: pozycja 10 : 1,61% (62 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- GRUSZKA Kamil Mariusz: pozycja 1 : 12,03% (289 głosów)
- KWIATKOWSKA-KWOLIK Anna Antonina: pozycja 2 : 2,41% (58 głosów)
- URAM Tadeusz Antoni: pozycja 3 : 4,33% (104 głosów)
- BRODA Barbara Elżbieta: pozycja 4 : 2,16% (52 głosów)
- PORĘBA Agnieszka Zofia: pozycja 5 : 1,08% (26 głosów)
- LASAK Mateusz Leszek: pozycja 6 : 1,04% (25 głosów)
- PEŁECHATY Wojciech Grzegorz: pozycja 7 : 2,5% (60 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARIOLI KOŚMIDER:
- BLOCH Arkadiusz Mirosław: pozycja 1 : 6,41% (154 głosów)
- ABRAMOWICZ Barbara Joanna: pozycja 2 : 2,21% (53 głosów)
- DYLĄG Agnieszka Katarzyna: pozycja 3 : 1,83% (44 głosów)
- ZYGAŁA Krzysztof Grzegorz: pozycja 4 : 0,62% (15 głosów)
- MERCHUT Patrycja: pozycja 5 : 0,67% (16 głosów)
- TERECH Alicja: pozycja 6 : 0,33% (8 głosów)
- ADAMCZYK Robert: pozycja 7 : 0,75% (18 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WIESŁAW WABIK - ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU:
- TRACZYK Ireneusz Stefan: pozycja 1 : 5,74% (138 głosów)
- GÓRNIAK Edyta Katarzyna: pozycja 2 : 1,62% (39 głosów)
- PERZ Mariola Renata: pozycja 3 : 3,58% (86 głosów)
- BEDNAREK Jarosław Piotr: pozycja 4 : 1,91% (46 głosów)
- MAJEWICZ-SPIGIEL Izabela Sylwia: pozycja 5 : 1,5% (36 głosów)
- MAJEWICZ Robert Alfred: pozycja 6 : 0,83% (20 głosów)
- SOBKÓW Agata Anna: pozycja 7 : 0,42% (10 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYSZTOF NESTER .KONKRETNIE:
- BORKOWSKI Tomasz Paweł: pozycja 1 : 3,95% (95 głosów)
- KULIKOWSKA Beata Ewa: pozycja 2 : 9,03% (217 głosów)
- SIKORA Janusz Mieczysław: pozycja 3 : 3,95% (95 głosów)
- KARMELITA Dorota: pozycja 4 : 1,91% (46 głosów)
- SULIKOWSKA Patrycja Katarzyna: pozycja 5 : 0,83% (20 głosów)
- WRÓBLEWSKI Mateusz Marceli: pozycja 6 : 0,29% (7 głosów)
- KIKUT Artur: pozycja 7 : 1,79% (43 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA MY POLKOWICZANIE:
- BIAŁOCKI Janusz: pozycja 1 : 3,83% (92 głosów)
- BRYL Jakub: pozycja 2 : 3,7% (89 głosów)
- KHEMIRI Joanna Ewa: pozycja 3 : 0,33% (8 głosów)
- BRZOZOWSKA Joanna Teresa: pozycja 4 : 0,62% (15 głosów)
- BŁOŃSKI Jan: pozycja 5 : 0,87% (21 głosów)
- PISKORZ Daria Joanna: pozycja 6 : 1,25% (30 głosów)
- MICHAJLUK Stanisław: pozycja 7 : 1,87% (45 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARIUSZA ZYBACZYŃSKIEGO:
- OŻÓG Piotr: pozycja 1 : 4,45% (107 głosów)
- SYPKO Sebastian Wojciech: pozycja 2 : 2,83% (68 głosów)
- MIKOŚ-MAZUR Mariola Halina: pozycja 3 : 1,17% (28 głosów)
- REGUŁA Robert: pozycja 4 : 0,71% (17 głosów)
- POPIELSKA Agnieszka: pozycja 5 : 0,5% (12 głosów)
- ZIMKOWSKA Gabriela Krystyna: pozycja 6 : 0,33% (8 głosów)
- SŁABY Daniel Krzysztof: pozycja 7 : 1,79% (43 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- ROZMYSŁOWSKI Roman Władysław: pozycja 1 : 13,2% (484 głosów)
- MARCINIAK Wojciech: pozycja 2 : 4,69% (172 głosów)
- HENSOLT Antoni: pozycja 3 : 0,35% (13 głosów)
- KWIATKOWSKA Ewa: pozycja 4 : 0,6% (22 głosów)
- DUTKA Mariusz: pozycja 5 : 0,44% (16 głosów)
- OSIŃSKA Elżbieta Joanna: pozycja 6 : 1,34% (49 głosów)
- KOZŁOWSKI Tadeusz: pozycja 7 : 0,79% (29 głosów)
- ANDRZEJEWSKA Jolanta Ewa: pozycja 8 : 0,33% (12 głosów)
- KRZEMIŃSKI Witold Kazimierz: pozycja 9 : 0,22% (8 głosów)
- BŁASZKÓW Elżbieta: pozycja 10 : 0,44% (16 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARIOLI KOŚMIDER:
- SYNOWIEC Zdzisław: pozycja 1 : 2,05% (75 głosów)
- NOWAK Piotr: pozycja 2 : 2,97% (109 głosów)
- WOŹNIAK Helena: pozycja 3 : 2,05% (75 głosów)
- WIESZEWSKI Grzegorz Jerzy: pozycja 4 : 1,04% (38 głosów)
- GNYCH Dorota Jadwiga: pozycja 5 : 0,76% (28 głosów)
- KOWALCZYK Konrad Mikołaj: pozycja 6 : 0,9% (33 głosów)
- GRZĘDA Renata Barbara: pozycja 7 : 0,25% (9 głosów)
- ŻUBER-STASIAK Renata Agnieszka: pozycja 8 : 0,19% (7 głosów)
- OŻGA-PAŃKOWSKA Elwira Aneta: pozycja 9 : 0,52% (19 głosów)
- SIEMASZKO Mirosław: pozycja 10 : 0,76% (28 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WIESŁAW WABIK - ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU:
- WABIK Wiesław Władysław: pozycja 1 : 10,64% (390 głosów)
- BOROWCZYK Joanna Bronisława: pozycja 2 : 0,79% (29 głosów)
- CYBULSKI Piotr: pozycja 3 : 2,21% (81 głosów)
- ŻMUDA Alina Maria: pozycja 4 : 0,49% (18 głosów)
- RUTKOWSKI Łukasz Piotr: pozycja 5 : 0,11% (4 głosów)
- DZIEDZIC-MAZUR Justyna Anna: pozycja 6 : 0,74% (27 głosów)
- MAJEWICZ Grzegorz Dariusz: pozycja 7 : 1,25% (46 głosów)
- KICH-WIŚNIEWSKA Elżbieta: pozycja 8 : 1,47% (54 głosów)
- KURIATA Tomasz Krzysztof: pozycja 9 : 0,35% (13 głosów)
- TRACZYK Jakub: pozycja 10 : 0,16% (6 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYSZTOF NESTER .KONKRETNIE:
- MUSZYŃSKI Bartosz: pozycja 1 : 4,26% (156 głosów)
- SULIKOWSKA Grażyna Stanisława: pozycja 2 : 2,67% (98 głosów)
- SZUBAŁA Dorota: pozycja 3 : 2,56% (94 głosów)
- KUSTROWSKA Jolanta Elżbieta: pozycja 4 : 0,87% (32 głosów)
- KLARZYŃSKA-PÓLKOWSKA Agnieszka: pozycja 5 : 1,69% (62 głosów)
- ORŁOWSKA-GRYGIEL Magdalena: pozycja 6 : 1,04% (38 głosów)
- KOWALIK Ewa Maria: pozycja 7 : 0,65% (24 głosów)
- ILKÓW Jan: pozycja 8 : 2,07% (76 głosów)
- WÓJCIK Marek Wacław: pozycja 9 : 0,3% (11 głosów)
- FELKEL Mateusz Kacper: pozycja 10 : 1,09% (40 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA MY POLKOWICZANIE:
- TRYBKA Adam Bolesław: pozycja 1 : 6,57% (241 głosów)
- DZIATKIEWICZ Czesław Jerzy: pozycja 2 : 3,08% (113 głosów)
- BRYL Joanna Danuta: pozycja 3 : 0,35% (13 głosów)
- GEMBARA Jan Mieczysław: pozycja 4 : 0,87% (32 głosów)
- PŁOKARZ Beata: pozycja 5 : 0,08% (3 głosów)
- BŁASZCZYK Krzysztof Jan: pozycja 6 : 0,14% (5 głosów)
- GIL Agata: pozycja 7 : 0,19% (7 głosów)
- RACHWALSKA Marzena Barbara: pozycja 8 : 1,12% (41 głosów)
- JAKUBOWSKI Andrzej Franciszek: pozycja 9 : 1,61% (59 głosów)
- SKURA Grzegorz Szczepan: pozycja 10 : 0,71% (26 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARIUSZA ZYBACZYŃSKIEGO:
- ZYBACZYŃSKI Mariusz Jan: pozycja 1 : 8,7% (319 głosów)
- POCIECHA Jan Marian: pozycja 2 : 1,39% (51 głosów)
- FLORIAN Weronika Patrycja: pozycja 3 : 1,09% (40 głosów)
- GRZESIK Michał Adam: pozycja 4 : 0,65% (24 głosów)
- BROT Agnieszka Magdalena: pozycja 5 : 0,35% (13 głosów)
- BOCHNIA Iwona Agnieszka: pozycja 6 : 0,41% (15 głosów)
- ŁECHTAŃSKI Ryszard Jan: pozycja 7 : 0,14% (5 głosów)
- JURKOWSKI Marcin Jacek: pozycja 8 : 0,27% (10 głosów)
- KAMELSKI Grzegorz Marcin: pozycja 9 : 0,63% (23 głosów)
- OCZKOŚ-MIŻEJEWSKA Joanna Ewa: pozycja 10 : 2,32% (85 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
2 tura wyborów samorządowych - na czym polega?
2 tura wyborów samorządowych przeprowadzana jest jedynie w przypadku prezydenta, wójta i burmistrza. Ma to miejsce, kiedy podczas pierwszej tury nie wyłoniono zwycięzcy, czyli żaden z kandydatów nie otrzymał ponad 50 proc. głosów. W drugiej turze biorą udział dwaj kandydaci, którzy uzyskali najlepsze wyniki i odbywa się ona 14 dni po pierwszym głosowaniu.
Może być również tak, że więcej niż dwóch kandydatów otrzymało ilość głosów, która uprawnia do udziału w drugiej turze. Wtedy o przejściu dalej decyduje większa liczba obwodów głosowania, w których jeden z kandydatów otrzymał większą liczbę głosów.
Drugą turę wygrywa kandydat, który uzyska lepszy rezultat w głosowaniu. Jeśli jednak dojdzie do remisu, to decydujące okaże się to, który z nich w większej liczbie obwodów głosowania otrzymał większą ilość głosów niż drugi kandydat.
Może Cię zainteresować
Zadania prezydenta, wójta i burmistrza
Wójt, burmistrz i prezydent pełnią rolę jednoosobowego organu wykonawczego gminy i mają określone zadania, a są to między innymi:
- opracowywanie programów rozwoju,
- przygotowywanie projektów uchwał rady gminy,
- gospodarowanie mieniem komunalnym,
- określanie sposobu wykonywania uchwał,
- wykonywanie budżetu.
Ponadto są reprezentantami gminy i odpowiadają za kierowanie jej bieżącymi sprawami.
Może Cię zainteresować
Kadencja wójta, burmistrza i prezydenta – ile trwa?
Wójt, burmistrz i prezydent sprawują władzę przez 5 lat, bo tyle trwa ich kadencja. Od niedawna obowiązuje zasada dwukadencyjności, która została wprowadzona w 2018 roku. Zakłada ona, że burmistrz, wójt oraz prezydent mogą ponownie startować w wyborach tylko raz. Pierwsza kadencja, która jest do tego zobowiązana to ta w latach 2018-2023.
Może Cię zainteresować
Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?