GKS Tychy - Podhale N. Targ 4:1

Jacek Sroka
Hokeiści GKS Tychy wygrali trzeci półfinałowy mecz z Podhalem i wlali w serca swoich fanów nadzieję na szósty z rzędu awans do finału mistrzostw Polski. W play off wciąż jednak prowadzą "szarotki" 2:1, a dwa kolejne spotkania w rywalizacji do czterech zwycięstw odbędą się w poniedziałek i wtorek Nowym Targu.

Przed piątkowym meczem tre-ner gospodarzy Jan Vavreczka pomieszał skład ataków tyszan. - Po czwartkowej porażce uznałem, że musimy grać w drugim spotkaniu na cztery ataki. Formacja Galant - Witecki - Maćkowiak wydawała mi się jednak zbyt słaba na Podhale, stąd te zmiany - wyjaśnił szkoleniowiec GKS.

Przez dwie tercje wydawało się, że trener Vavreczka popełnił błąd, bo tyszanie grali słabo i nie potrafili wypracować sobie sytuacji strzeleckich. Najlepsze okazje mieli Woźnica i Parzyszek, ale obaj przegrali pojedynki sam na sam z bramkarzem. Lepsze wrażenie sprawiali goście, lecz i oni nie grzeszyli skutecznością. Uderzenia z bliska Bakrlika i Baranyka świetnie obronił Sobecki. Pod koniec II tercji Podhale objęło prowadzenie po strzale Malasińskiego pod poprzeczkę.

- W przerwie przed III tercją powiedzieliśmy sobie w szatni parę słów - stwierdził Vavreczka.

Gospodarzy do ataku poderwał Bagiński zdobywając na raty wyrównującą bramkę.

- Długo w tym meczu nam nie szło, ale pokazaliśmy niedowiarkom, że GKS walczy do końca. Wydarliśmy Podhalu to zwycięstwo prezentując w III tercji wielkie serce do walki - powiedział Adam Bagiński.

Manewr trenera Vavreczki przyniósł powodzenie, bo grając na cztery ataki tyszanie zachowali więcej sił i w ostatniej tercji strzelili gościom cztery bramki.
- Nie wytrzymaliśmy tempa spotkania, bo szyki pokrzyżowała nam kontuzja kostki Zapały w I tercji - przyznał trener Podhala Milan Janczuszka.
- Ten mecz to już historia. Wierzę, że w Nowym Targu los się odwróci i wygrywając dwa razy u siebie awansujemy do finału - stwierdził Tomasz Malasiński.

O MIEJSCA 1-4

GKS Tychy - Wojas Podhale Nowy Targ 4:1 (0:0, 0:1, 4:0)
Bramki 0:1 Malasiński (38), 1:1 Bagiński (43), 2:1 Krzak (48), 3:1 Bacul (51), 4:1 Parzyszek (60)
Stan rywalizacji play off 2:1 dla Podhala

Kolejne mecze 1 i 2 marca w Nowym Targu

Comarch Cracovia - Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec 5:3 (2:0, 1:1, 2:2)
Bramki 1:0 Słaboń (2), 2:0 D. Laszkiewicz (15), 3:0 Dudas (24), 3:1 Różański (34), 4:1 Rutkowski (46), 4:2 Luka (54), 4:3 Gabryś (59), 5:3 Drzewiecki (60)
Stan rywalizacji play off 3:0 dla Cracovii Kolejny mecz 1 marca w Sosnowcu

O MIEJSCA 5-8

Akuna Naprzód Janów - Stoczniowiec Gdańsk 4:7 (2:0, 2:5, 0:2)
Bramki 1:0 Kulik (8), 2:0 Pavlis (14), 2:1 Vitek (26), 3:1 Działo (27), 3:2 B. Wróbel (30), 3:3 Chmielewski (33), 3:4 Rzeszutko (36), 3:5 Furo (39), 4:5 Kubenko (39), 4:6 Ziółkowski (45), 4:7 M. Wróbel (48)
JKH GKS Jastrzębie - Unia Oświęcim 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)
Bramki 0:1 Modrzejewski (19), 1:1 Lipina (22), 1:2 A. Kowalówka (27), 2:2 Piekarski (34), 2:3 A. Kowalówka (37)