Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Izabela Leszczyna w Szpitalu Megrez w Tychach. Placówka pochwaliła się inwestycjami

Katarzyna Stacherczak
Katarzyna Stacherczak
Izabela Leszczyna, minister zdrowia, z wizytą w Szpitalu Megrez w Tychach
Izabela Leszczyna, minister zdrowia, z wizytą w Szpitalu Megrez w Tychach mat. pras.
Liczne inwestycje i konsekwentnie wprowadza nowe udogodnienia dla pacjentów były głównym tematem rozmów Izabeli Leszczyny, minister zdrowia, podczas wizyty w Szpitalu Megrez w Tychach. Podczas spotkania zaprezentowano m.in. zmodernizowany niedawno Oddział Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej oraz nowoczesne Oddziały: Ginekologiczno-Położniczy i Neonatologiczny. Dyskutowano też na temat utworzenia w placówce SOR-u. W wydarzeniu uczestniczyli pełniący funkcję prezydenta Tychów Maciej Gramatyka, prezes szpitala Mariola Szulc, radni oraz przedstawiciele kadry medycznej placówki.

Izabela Leszczyna, minister zdrowia, z wizytą w Szpitalu Megrez w Tychach

Podczas spotkania z szefową resortu zdrowia, Izabelą Leszczyną, z władzami szpitala omawiano m.in. bieżącą sytuację placówek ochrony zdrowia w kraju oraz plany reformowania i rozwoju opieki zdrowotnej. Dyskutowano także na temat strategicznych kierunków rozwoju Szpitala Megrez, w tym o utworzeniu SOR-u i innych działaniach planowanych z myślą o komforcie pacjentów.

- Godne pochwały i uznania jest to, jak wiele środków miasto Tychy inwestuje w rozwój szpitala, tym samym dbając o bezpieczeństwo medyczne swoich mieszkańców. Warunki dla pacjentów, ale także dla kadry medycznej są naprawdę bardzo dobre, a potencjał rozwojowy szpitala i plany, jakie ma zarząd, są imponujące – podkreślała Izabela Leszczyna.

Zaprezentowano zmodernizowane i nowoczesne oddziały

W ramach prezentacji placówki, prezes szpitala - Mariola Szulc - przedstawiła listę zrealizowanych projektów modernizacyjnych. Na początek delegacja odwiedziła nowoczesny Oddział Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, który niedawno zyskał zupełnie nowe oblicze i przeszedł gruntowny remont. To pierwszy etap dużej inwestycji o wartości ponad 23 mln złotych sfinansowanej przez Miasto Tychy. Obejmuje ona ukończoną już modernizację Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej oraz trwający do połowy tego roku remont Oddziału Chirurgii Rekonstrukcyjnej Narządu Ruchu.

- Kierunek rozwoju naszego szpitala to odpowiedź na rosnące potrzeby zdrowotne mieszkańców Tychów i okolic, które na bieżąco analizujemy - twierdzi Mariola Szulc, prezes szpitala. - Wszystkie zmiany, jakie zachodzą w placówce to dowód na to, że nieustannie się rozwijamy i przede wszystkim chcemy oferować jak najwyższe standardy opieki medycznej w regionie - podkreśla.

Kolejnym punktem wizyty szefowej resortu zdrowia była prezentacja Oddziału Ginekologiczno-Położniczego oraz Neonatologicznego, które po gruntownej modernizacji w 2021 roku, oferują komfortowe i nowoczesne warunki dla przyszłych mam i noworodków. Podczas rozmów z personelem medycznym, dyskutowano o procedurach znieczuleń zewnątrzoponowych do porodu, które są ważnym elementem opieki nad rodzącymi.

Przy okazji zaprezentowano też nowy mural, który ozdabia wejście na porodówkę. Jest on dziełem znanego śląskiego artysty Wojciecha Walczyka. Co ciekawe, to właśnie w tym miejscu - na tak nietypowym tle - rodzice mogą uwiecznić pierwsze chwile ze swoim maleństwem.

W Szpitalu Megrez w Tychach powstanie SOR?

- W bezpośredniej rozmowie z minister zdrowia poruszyliśmy m.in. kwestię utworzenia sfinansowanego przez ministerstwo Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Temat ten ma być poddany analizie. Ta ogromna inwestycja, byłaby uzasadniona z punktu widzenia bezpieczeństwa medycznego mieszkańców Tychów, ale także okolicznych miejscowości – zauważa pełniący funkcję prezydenta Maciej Gramatyka.

Przy tej okazji warto wspomnieć, że tylko w ostatnich trzech latach Szpital Megrez w Tychach zrealizował szereg inwestycji podnoszących jakość usług medycznych i komfort pobytu pacjentów.

Pomimo trwającej pandemii w 2021 roku otwarto zmodernizowany Oddział Ginekologiczno-Położniczy, Porodówkę oraz Oddział Neonatologiczny. W 2022 roku dobiegła końca termomodernizacja budynku szpitala, a latem tego samego roku na dachu Szpitala Megrez powstał nowoczesny neon. Z kolei w styczniu 2024 uruchomiono Oddział Obserwacyjno-Zakaźny, zapewniający pacjentom i personelowi najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Poza tym niedawno zakończono kompleksową modernizację Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej. Na tym jednak nie koniec inwestycji w placówce. Obecnie trwa tam remont i przebudowa Oddziału Chirurgii Rekonstrukcyjnej Narządu Ruchu.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tychy.naszemiasto.pl Nasze Miasto