Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szpital w Tychach. Otwarcie oddziału obserwacyjno-zakaźnego - zobacz ZDJĘCIA

Jolanta Pierończyk
Jolanta Pierończyk
Otwarcie oddziału obserwacyjno-zakaźnego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Tychach
Otwarcie oddziału obserwacyjno-zakaźnego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Tychach Jolanta Pierończyk
Oddział obserwacyjno-zakaźny w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Tychach został symbolicznie otwarty 15 stycznia 2024. De facto działa od początku roku i już ma pacjentów.

Oddział obserwacyjno-zakaźny w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Tychach przeszedł gruntowny remont za prawie 13 mln zł.

Trzeba było na nowo zaprojektować układ pomieszczeń, by jak najlepiej wykorzystać przestrzeń, zamontować zupełnie nowe instalacje: elektryczną, teletechniczną, sanitarną, wentylacji mechanicznej, itd. Wszystko to trwało dokładnie rok.

W efekcie Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Tychach prowadzony przez spółkę Megrez ma osiem izolatek na dwóch piętrach. Do każdej wchodzi się przez tzw. śluzę bezpieczeństwa, gdzie personel może przygotować się do wejścia do sali, gdzie leżą pacjenci. Pokoje mają wygodne łóżka i łazienki.

Oddział obserwacyjno-zakaźny wyposażony jest m.in. w aparaty do tlenoterapii, myjki do dezynfekcji oraz szafy chłodnicze, a także specjalistyczny system wentylacji w izolatkach. Ma też wewnętrzną kanalizację z własną oczyszczalnią. Jest tu też sala odwiedzin z komunikatorem dla odwiedzających.

Jak już powiedzieliśmy, nowy oddział obserwacyjno-zakaźny w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Tychach kosztował prawie 13 mln zł, z których 8 mln to środki unijne z ministerstwa zdrowia, ponad 4,1 mln zł przekazało miasto Tychy ze swojego budżetu, prawie 40 tys. zł dołożył Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Niecałe 455 tys. to wkład własny szpitala.

Konferencja prasowa związana z otwarciem oddziału obserwacyjno-zakaźnego była okazją do przedstawienia wcześniejszych inwestycji, które były prowadzone, ale ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne nie było możliwości ich publicznej prezentacji.

Inwestycje szpitala roku 2023

Przebudowa oddziału obserwacyjno-zakaźnego to nie jedyna inwestycja roku 2023 Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Tychach. W 2023 r. zaczął się tez remont oddziałów chirurgii ogólnej i onkologicznej oraz rekonstrukcji narządu ruchu.

Najważniejsze inwestycje roku 2022

  • Termomodernizacja budynku szpitala wraz z wymianą okien i odnowieniem elewacji,

  • projekt informatyzacji szpitala,

  • zamontowanie na dachu dawnego neonu.

  • Najwazniejsze inwestycje roku 2021
    W tym roku nastąpił kompleksowy remont traktu porodowego, oddziału ginekologiczno-położniczego oraz oddziału neonatologicznego.
    W tym roku zainwestowano w doposażenie i inne rzeczy związane z przeciwdziałaniem CoViD-19. Na ten cel poszło ponad 7 mln zł z funduszy europejskich oraz prawie 2,4 mln zł z GZM.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Debata prezydencka o Gdyni. Aleksandra Kosiorek versus Tadeusz Szemiot

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tychy.naszemiasto.pl Nasze Miasto