MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Które podstawówki są NAJLEPSZE w woj. śląskim? Zobacz RANKING 2024. Oto lista TOP 20. Są tu szkoły z Chorzowa, Katowic, Częstochowy...

red
RANKING 2024. Najlepsze podstawówki w woj. śląskim. Portal WaszaEdukacja.pl, jak co roku, opublikował ranking szkół podstawowych ponad 10 tysięcy podstawówek z całego kraju. Najlepsza szkoła podstawowa w Śląskiem znajduje się na 58 miejscu ogólnokrajowego zestawienia. Zobaczcie, które szkoły w województwie śląskim wypadły najlepiej!

Lista 20 najlepszych podstawówek w Śląskiem -kliknij TUTAJ i sprawdź.

Szkoły podstawowe podlegają rejonizacji, ale rodzice i tak co roku chętnie sprawdzają, jak radzi sobie szkoła, do której chodzi lub pójdzie ich dziecko. Jak wygląda sytuacja w Śląskiem?

Oto ranking TOP 20 śląskich szkół:

Prezentowany ranking poratu Wasza Edukacja został stworzony na podstawie wyników z egzaminu ósmoklasisty oraz osiągnięć z olimpiad przedmiotowych organizowanych z zakresu jednego z przedmiotów objętych egzaminem ósmoklasisty, których laureaci i finaliści są zwolnieni z egzaminu ósmoklasisty z tego przedmiotu.

Ogólnopolski ranking szkół podstawowych 2024 roku uwzględnia publiczne oraz niepubliczne szkoły podstawowe. Podczas tworzenia rankingu, uwzględnione zostały placówki, w których egzamin ósmoklasisty w 2023 roku zdawało minimum 10 osób. W ogólnopolskim rankingu szkół podstawowych 2024, można było uzyskać maksymalnie 100 punktów.

Zasady rankingu

Ranking został oparty na wynikach egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, z matematyki i z języka obcego. Ponadto brane były pod uwagę wyniki z olimpiad przedmiotowych.
Szkoły uzyskały punkty za udział uczniów w olimpiadach:

  • Olimpiada Matematyczna Juniorów
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
  • Olimpiada Języka Angielskiego Juniorów
  • Olimpiada Historyczna Juniorów
  • Olimpiada Informatyczna Juniorów.

Pod uwagę były brane osoby, które zostały laureatami lub finalistami w danej olimpiadzie. Za każdą olimpiadę, w której reprezentant szkoły brał udział, można było uzyskać 1,6 punktu za ucznia, który osiągnął sukces. Maksymalnie z jednej olimpiady można było uzyskać 6,4 punktów. Za wszystkie olimpiady przedmiotowe można było maksymalnie uzyskać 16 punktów.

Najlepsze szkoły w Polsce

Pierwszą dziesiątkę najlepszych szkół podstawowych w Polsce tworzą trzy szkoły publiczne oraz siedem szkół niepublicznych. Aż siedem z nich znajduje się w stolicy. Trzy pozostałe w Szczecinie, Wrocławiu i Białymstoku. Najlepsza szkoła podstawowa z Katowic znalazła sie na 196 miejscu w kraju.
Pierwsza krajowa trójka wygląda następująco:

  1. Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Dwujęzycznymi Białystok
  2. Szkoła Podstawowa nr 112 Przymierza Rodzin im. św. Jana Pawła II Warszawa
  3. Szkoła Podstawowa nr 81 Fundacji Rodzice Dzieciom Warszawa

Jak wygląda sytuacja w województwie śląskim? Która szkoła podstawowa w naszym wojewójdztwie znalazła się na szczycie listy? Sprawdź ranking w naszej galerii.

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Dom rodzinny Ponurego czeka na gości

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tychy.naszemiasto.pl Nasze Miasto