Mecz GKS Tychy - Marma Ciarko STS Sanok. Tyszanie wygrali szósty mecz z rzędu! Zobacz, jak świętuje 1,5-tysiąca fanów

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Hokeiści GKS Tychy, ku radości tyskich kibiców, pokonali na Stadionie Zimowym drużynę z Sanoka

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Hokeiści GKS Tychy, ku radości tyskich kibiców, pokonali na Stadionie Zimowym drużynę z Sanoka Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. tomasz kawka dziennik zachodni polska press
26 stycznia w rozegranym meczu 37. kolejki Tauron Hokej Ligi GKS Tychy pokonał Marmę Ciarko STS Sanok 6:3. To była szósta z rzędu ligowa wygrana podopiecznych trenera Pekki Tirkkonena. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu GKS Tychy - Marma Ciarko STS Sanok.

GKS Tychy się nie zatrzymuje. Wygrał szósty mecz z rzędu

Hokeiści GKS Tychy nie zwalniają tempa. Podopieczni trenera Pekki Tirkkonena w 37. kolejce Tauron Hokej Ligi odnieśli szóste z rzędu zwycięstwo. Tyszanie pewnie pokonali na własnym lodowisku Marmę Ciarko STS Sanok.

Tyszanie mają w tym sezonie patent na sanoczan. Z zespołem z Podkarpacia grali po raz piąty i po raz piąty triumfowali odnosząc w dodatku jedno z wyższych zwycięstw w tych potyczkach.

I tercja spotkania na Stadionie Zimowym była w miarę wyrównana. Na trafienie Szymona Marca w prtzewadze goście odpowiedzieli wyrównującym Krzysztofa Bukowskiego i dopiero w ostatniej minucie przed przerwą kapitan tyszan Filip Komorski ponownie wyprowadził ich na prowadzenie.

Losy rywalizacji rozstrzygnęły się w II tercji, gdy w odstępie 26 sekund dwa razy do siatki trafił Christian Mroczkowski. Wcześniej doszło na lodzie do bójki pomiędzy Bartoszem Ciurą i Ondrejem Rybnikarem, po której obaj zawodnicy ukarani zostali karami meczu.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU GKS TYCHY - MARMNA CIARKO STS SANOK

Ponad półtora tysiąca kibiców GKS cieszyło się z wygranej tyszan. Ich humorów nie zdołał zepsuć Mark Viitanen, który w ostatniej odsłonie wykorzystał osłabienie gospodarzy i zmniejszył rozmiary porażki sanoczan.

Emocje mieliśmy do ostatniej minuty, w której padły dwa gole. Triumf gospodarzy przypieczętował Szymon Marzec po raz drugi tego dnia wpisując się na listę strzelców. 33-letni napastnik trafił do pustej bramki, bo goście po karze Jana Jaremersky'ego wycofali bramkarza i grali sześciu na czterech.

Wynik spotkania ustalił na 17 sekund przed końcową syreną Louis Miccoli. Niemiec wykorzystał ostatnią liczebną przewagę strzelając trzecią bramkę dla STS.

W następnej kolejce w niedzielę o godz. 17 GKS Tychy zagra w Satelicie w hicie tego weekendu z liderem tabeli i obrońcą tytułu GKS Katowice. Śląskie derby w małej hali Spodka obserwować będzie komplet widzów.

GKS Tychy - Marma Ciarko STS Sanok 6:3 (2:1, 3:0, 1:2)

Bramki 1:0 Szymon Marzec - Wiktor Turkin, Pawło Padakin (8), 1:1 Krzysztof Bukowski - Marcus Kallionkieli, Marcin Dulęba (14), 2:1 Filip Komorski - Pawło Padakin (20), 3:1 Mateusz Gościński (22), 4:1- Christian Mroczkowski (30), 5:1 Christian Mroczkowski - Illa Korenczuk (30), 5:2 Mark Viitanen - Alexis Binner, Marcus Kallionkieli (43), 6:2 Szymon Marzec - Mateusz Bryk (60), 6:3 Louis Miccoli - Kacper Niemczyk - Konrad Filipek (60)

Kary Tychy - 33 minuty w tym kara meczu dla Bartosza Ciury, Sanok - 35 minut w tym karta meczu dla Ondreja Rybnikara.