Zagłębie pokonuje GKS Tychy 3:2! Sosnowiczanie w końcu znaleźli sposób na tyszan. Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Sosnowieccy kibice wspierali Zagłębie w derbowej konfrontacji z GKS Tychy

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Sosnowieccy kibice wspierali Zagłębie w derbowej konfrontacji z GKS Tychy Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. karina trojok dziennik zachodni polska press
SOSNOWIEC. W rozegranym 27 lutego meczu 45. kolejki Tauron Hokej Ligi Zagłębie Sosnowiec pokonało po karnych GKS Tychy 3:2. Obie drużyny rywalizowały po raz piąty w tym sezonie ligowym i w ostatniej serii spotkań sezonu zasadniczego THL sosnowiczanie w końcu znaleźli sposób na tyszan. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy.

Zobacz zdjęcia - kliknij TUTAJ!

Zagłębie Sosnowiec w końcu znalazło sposób na GKS Tychy

Hokeiści Zagłębia Sosnowiec i GKS Tychy zmierzyli się we wtorek po raz piąty w tym sezonie. Cztery poprzednie spotkania wygrali tyszanie, ale w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego Tauron Hokej Ligi sosnowiczanie w końcu znaleźli sposób na wicemistrza Polski.

Pojedynek na Stadionie Zimowym nie miał zbyt wielkiego znaczenia, bo jego wynik nie mógł zmienić miejsc ob\u drużyn, z których przystąpią oni do ruszającego w piątek play off. Tyszanie już wcześniej zapewnili sobie start do walki o medale z trzeciej pozycji, a sosnowiczanie awansowali do tych rozgrywek z ostatniej ósmej lokaty.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - GKS TYCHY

Rywalizacja dwóch zespołów z naszego regionu jak zwykle była zacięta. Przez dwie tercje kibice w Sosnowcu nie oglądali bramek, choć okazji do otworzenia wyniku zarówno z jednej jak i drugiej strony nie brakowało. W 11 minucie goście nie wykorzystali karnego, bo Christian Mroczkowski strzelił obok bramki.

Goli doczekaliśmy się dopiero w ostatniej tercji. Najpierw Patrik Spesny w znakomitym stylu obronił strzał Augusta Nilssona, a później w niespełna dwie minuty Czesi grający w barwach Zagłębia strzelili dwie bramki. Najpierw do siatki trafił były gracz tyszan doświadczony Roman Szturc, a później stojącego w bramce GKS Kamila Lewartowskiego pokonał Vlastimil Dostalek.

Goście walczyli jednak do końca i w ostatnich minutach doprowadzili do wyrównania. Kontaktowe trafienie było dziełem Ukraińca Illy Korenczuka, a na 106 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry do dogrywki doprowadził Mroczkowski. W niej bramki nie padły i zwycięzcę wyłoniły karne, które lepiej egzekwowali sosnowczanie, a decydujące okazało się trafienie Rileya Lindgrena.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 3:2 po karnych (0:0, 0:0, 2:2, dogrywka 0:0) karne 2:1

Bramki 1:0 Roman Szturc - Marek Charvát, Dominik Nahunko (49), 2:0 Vlastimil Dostálek - Marek Charvát, Damian Tyczyński (51), 2:1 Illa Korenczuk - Mateusz Bryk, Bartłomiej Pociecha (57), 2:2 Christian Mroczkowski - Roman Rác, Mark Viitanen (59)

Karne Damian Tyczyński, Riley Lindgren (Zagłebie) - Illa Korenczuk (Tychy)