MKS Copco Imielin 3:0 SMS PZPS Szczyrk. Imielinianki zrewanżowały się za porażkę w Szczyrku. (Zdjęcia i Video)

Dawid Wygas
Dawid Wygas
Pojedynek 6. drużyny w tabeli z zespołem, który zajmuje 12 miejsce miał dodatkowy smaczek. W pierwszej rundzie beniaminek z Imielina uległ młodym podopiecznym Waldemara Kawki 0:3 i bardzo mocno zmobilizowany chciał się odegrać na własnym parkiecie.

Początek spotkania należał do gospodyń, które bardzo szybko osiągnęły kilkupunktową przewagę. Jednak im dalej, tym zawodniczki SMS-u coraz lepiej sobie radziły na parkiecie w Imielinie. W środkowej fazie seta zawodniczki z Szczyrku zbliżyły się na dwa oczka 17:15. W końcówce więcej spokoju zachowały zawodniczki MKS-u Copco Imielin i wygrały inauguracyjną odsłonę spotkania 25:21.

Drugi set to od początku bardziej zacięta walka. Do stanu 11:11, gra toczyła się punkt za punkt. Wtedy do głosu doszły gospodynie odskakując na kilka punktów, jednak młode rywalki bardzo szybko zniwelowały tą różnicę. Taki stan rzeczy utrzymywał się do samego końca seta, gdzie podopieczne Rafała Kalinowskiego miały dwie piłki setowe (24:22). SMS zdołał doprowadzić do remisu (24:24), wtedy jednak dwie kolejne akcje należały do wyżej notowanych zawodniczek z Imielina.

Trzecia partia rozpoczęła seria zawodniczek trenera Kawki (0:5) i można było mieć wrażenie, że w tym spotkaniu pogramy dłużej niż 3 sety. Jednak MKS przetrwał tą siatkarską nawałnice i mozolnie odrabiał straty. Po kilkunastu minutach na tablicy świetlnej widniał wynik 14:14. Wtedy zespół gości po prostu się rozsypał, dzięki czemu MKS zwieńczył dzieła i pomimo prób ratowania wyniku przez trenera Kawkę zmianami, wygrał 25:17 i w całym spotkaniu 3:0.

MKS Copco Imielin 3:0 SMS PZPS Szczyrk I (25:21; 26:24; 25:17)
MVP: Natalia Pustelnik (MKS Copco Imielin)

Teraz przed MKS-em kolejne domowe spotkanie, gdzie przyjedzie lider rozgrywek Eco Harpoon Los Nowy Dwór Mazowiecki. Początek tego spotkania 10 lutego o godzinie 18.