Podsumowanie rundy jesiennej w II lidze: GKS Tychy

Patryk Trybulec
W Tychach mieli dołować, ale na przekór wszystkim latają bardzo wysoko, co widać w tabeli Mikołaj Suchan, Dziennik Zachodni
Przed sezonem GKS Tychy wymieniany był w gronie drużyn, które miały walczyć o utrzymanie. Tymczasem o podopiecznych trenera Adama Noconia śmiało można powiedzieć, że okazali się czarnym koniem jesieni. Tyszanie dość niespodziewanie spędzą przerwę zimową na 4. miejscu, a do lidera tracą zaledwie cztery punkty.

W Tychach mają powody do zadowolenia, bo nie tylko zgromadzili pokaźną liczbę punktów, ale po drodze pokonali kilku groźnych rywali. Szkoleniowiec tyszan najbardziej cieszy się ze zwycięstwa nad Zagłębiem Sosnowiec (3:1).

- W Sosnowcu rozegraliśmy dwie równe połowy. Wszystko nam wtedy wychodziło, bo dobrze prezentowaliśmy się i w obronie i w pomocy - analizował trener Nocoń.
Warto również zwrócić uwagę na fakt, że GKS Tychy nie stracił przed własną publicznością ani jednego gola! Żadna inna drużyna nie może pochwalić się takim rekordem. Podobnie jak strzeleniem ośmiu bramek w jednym meczu - to kolejny sukces tyskiego zespołu, który pokonał u siebie Polonię Nowy Tomyśl aż 8:0.

W pamięci piłkarzy na długo zapadnie również potyczka w Grudziądzu z Olimpią. Przypomnijmy, że po pierwszej połowie lider II ligi prowadził już 2:0, ale ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem GKS-u 3:2. Dodając do tej wyliczanki doskonałą postawę w Pucharze Polski i emocjonujące spotkanie z Lechem Poznań (0:1) wychodzi wynik, który pozwala myśleć tyszanom o awansie do I ligi.