Mecz GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec. Piłkarze GKS dopingowali tyszan - zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
15 listopada w rozegranym meczu 18. kolejki Tauron Hokej Ligi GKS Tychy pokonał Zagłębie Sosnowiec po dogrywce 6:5. Mecz na Stadionie Zimowym oglądało ponad 1200 tyskich fanów, w tym piłkarze GKS, którzy głośno dopingowali drużynę gospodarzy. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec.

GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec: Piłkarze GKS dopingowali tyszan

Po reprezentacyjnej przerwie hokeiści wrócili do rozgrywek Tauron Hokej Ligi. 18. kolejka nietypowo odbyła się w środę, by kadrowicze mogli złapać trochę oddechu po Turnieju o Puchar Niepodległości w Sosnowcu.

W kończącym II rundę spotkań pojedynku GKS Tychy po raz drugi pokonał Zagłębie. W przeciwieństwie do pierwszego meczu w Sosnowcu podopiecznym trenera Piotra Sarnika tym razem udało się jednak strzelić bramki, bo znakomicie spisywali się w przewadze, a potyczka była bardzo zacięta i jej zwycięzcę wyłoniła dogrywka.

Goście w tym meczu czterokrotnie grali pięciu na czterech i wykorzystali aż trzy okresy liczebnej przewagi. Wynik spotkania otworzył Patryk Krężołek, a pod koniec i tercji sosnowiczan ponownie na prowadzenie wyprowadził Riley Lindgren. Kanadyjczyk trafił do siatki również w końcówce II tercji.

Gospodarze za każdym razem szybko jednak doprowadzali do remisu. Najpierw kontrę Pawło Padakina zakończył Christian Mroczkowski, później Roman Rac wykorzystał błąd obrony Zagłębia, wreszcie Fin Olli Kaskinen po podaniu Alana Łyszczarczyka trafił w okienko bramki rywali.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU GKS TYCHY - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

W III tercji gospodarze przejęli inicjatywę i to oni dwukrotnie obejmowali prowadzenie. Na gola Łyszczarczyka w końcówce odpowiedział jednak w przedostatniej minucie Dominik Nahunko wykorzystując karnego i doprowadzając do dogrywki. Trwała ona jednak tylko 25 sekund, bo Bartłomiej Jeziorski szybko przechylił szalę zwycięstwa na korzyść GKS.

Mecz na Stadionie Zimowym oglądało dokładnie 1264 widzów głośno dopingujących tyszan. Wśród kibiców wspierających hokeistów znaleźli się piłkarze GKS, którzy po swoim treningu całą drużyną zajrzeli na lodowisko.

GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 6:5 po dogrywce (1:2, 2:1, 2:2, d. 1:0)

Bramki 0:1 Patryk Krężołek - Olli Valtola, Marek Charvát (13), 1:1 Christian Mroczkowski - Pawło Padakin (14), 1:2 Riley Lindgren - Nikita Bucenko, Damian Tyczyński (19), 2:2 Roman Rác - Bartosz Ciura, Pawło Padakin (21), 2:3 Riley Lindgren - Nikita Bucenko, Damian Tyczyński (37), 3:3 Olli Kaskinen - Alan Łyszczarczyk, Oskar Jaśkiewicz (38), 4:3 Wiktor Turkin - Illa Korenczuk (45), 4:4 Tomasz Kozłowski - Roman Szturc, Nikita Bucenko (53), 5:4 Alan Łyszczarczyk - Oskar Jaśkiewicz, Pawło Padakin (57), 5:5 Dominik Nahunko (59-karny), 6:5 Bartłomiej Jeziorski (61)