Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Program in vitro w Tychach. Zaczynają się zapisy. Kto i gdzie może skorzystać?

Jolanta Pierończyk
Jolanta Pierończyk
Umowę podpisali Beata Cenkalik,dyrektor kliniki InviMed w Katowicach i Maciej Gramatyka, zastępca prezydenta Tychów ds. społecznych
Umowę podpisali Beata Cenkalik,dyrektor kliniki InviMed w Katowicach i Maciej Gramatyka, zastępca prezydenta Tychów ds. społecznych Piotr Podsiadły/Um Tychy
Program In vitro w Tychach. Chodzi o dofinansowanie leczenia niepłodności. W listopadzie 2022 radni podjęli uchwałę o takim wsparciu par starających się o dziecko. Została wybrana firma, która zajmie się realizacją tej uchwały i podpisano umowę. Zapisy do programu ruszają 18 kwietnia 2025 r.

7 kwietnia 2023 r. Urząd Miasta Tychy podpisał umowę z kliniką InviMed - Europejskie Centrum Macierzyństwa przy ul. Piotrowickiej 83 w Katowicach na realizację miejskiego programu leczenia niepłodności metodą in vitro. Skorzystać z niego ma 25 par. 16 kwietnia ruszają zapisy w klinice InviMed w godz. 9-15. Należy zabrać ze sobą dowód tożsamości oraz pobrane ze strony UM Tychy wniosek o dofinansowanie in vitro, oświadczenie o zapoznaniu się z klauzulą informacyjną, jak również pierwszą stronę zeznania podatkowego (PIT) potwierdzającą rozliczenie podatku od dochodów osobistych w Tychach przez parę starającą się o dofinansowanie w ramach programu.

O kwalifikacji do programu decyduje kolejność zgłoszeń (w 2023 roku może skorzystać 25 par).

Wszelkich informacji udziela koordynator programu: Natalia Graba pod numerem telefonu 694 470 200 w godzinach od 8-18 od poniedziałku do piątku.

Uchwała o dofinansowaniu leczenia niepłodności metodą in vitro została przez tyskich radnych podjęta 24 listopada 2022 r. "Za" głosowało 15 radnych, czterech- przeciw, trzech wstrzymało się od głosu.

Program wsparcia leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego został przyjęty na lata 2022-2025 i dotyczy tylko mieszkańców Tychów, którzy w Tychach rozliczają podatek od dochodów osobistych (PIT).

Każda para zakwalifikowana do programu ma prawo do skorzystania z dofinansowania jednej, zindywidualizowanej procedury medycznie wspomaganej reprodukcji. Warunkiem niezbędnym uzyskania dofinansowania jest zakwalifikowanie pary do programu oraz przeprowadzenie jednej procedury zapłodnienia pozaustrojowego lub jednej procedury adopcji zarodka zakwalifikowanym parom u których zdiagnozowano niepłodność, a inne możliwości terapeutyczne nie istnieją lub zostały wyczerpane

– mówi Iwona Bińkowska – naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia w UM Tychy.

.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tychy.naszemiasto.pl Nasze Miasto