Śląskie derby dla tyszan! GKS Tychy vs. JKH GKS Jastrzębie. ZDJĘCIA kibiców i relacja z meczu

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Śląskie derby GKS Tychy z JKH Jastrzębie śledziło na Stadionie Zimowym 1800 kibiców

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Śląskie derby GKS Tychy z JKH Jastrzębie śledziło na Stadionie Zimowym 1800 kibiców Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Arkadiusz Gola
W rozegranym 24 września meczu 6.kolejki Tauron Hokej Ligi GKS Tychy pokonał JKH GKS Jastrzębie 3:2. Śląskie derby były bardzo zacięte i ich zwycięzcę wyłoniły dopiero karne, a z trybun Stadionu Zimowego obserwowało je 1800 kibiców. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu GKS Tychy -JKH GKS Jastrzębie.

GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie: Zacięte śląskie derby dla tyszan

W niedzielne popołudnie w Tychach doszło do śląskich derbów w Tauron Hokej Lidze. Opromieniony wygraną nad Comarch Cracovią GKS Tychy podejmował u siebie JKH GKS Jastrzębie, który chciał się zrehabilitować za domową porażkę z Katowicami.

Spotkanie na Stadionie Zimowym było bardzo zacięte. Podopieczni trenera Roberta Kalabera, którzy w tym sezonie słabo grali na wyjazdach, postawili tyszanom twarde warunki i na lodzie było sporo emocji.

JKH dwa razy obejmował w Tychach prowadzenie, ale zawodnicy Andrieja Sidorienki każdorazowo szybko wyrównywali. Wynik otworzył Dominik Paś, ale gospodarze już 48 sekund później doprowadzili do remisu, choć zanim gol Illi Korenczuka został uznany sędziowie obejrzeli go na wideoweryfikacji.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU GKS TYCHY - JKH GKS JASTRZĘBIE

W II tercji jastrzębianie znów wyszli na prowadzenie, gdy mocnym strzałem pod poprzeczkę Tomasa Fucika pokonał Dominik Jarosz. Tym razem tyszanie na doprowadzenie do remisu potrzebowali trzy minuty, a Pawło Padakin wykorzystał liczebną przewagę miejscowych.

Wsparcie 1800 kibiców pozwoliło miejscowym przetrwać ciężkie chwile, gdy w końcówce musieli grać w osłabieniu. W dogrywce gol nie padł i zwycięzcę derbowego starcia wyłoniły dopiero karne, które lepiej egzekwowali tyszanie wykorzystując wszystkie trzy najazdy. Macieja Miarkę kolejno pokonali Bartłomiej Jeziorski, Wiktor Turkin i Pawło Padakin.

GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 3:2 po karnych (1:1, 1:1, 0:0, dogrywka 0:0) karne 3:0

Bramki 0:1 Dominik Paś - Patryk Wajda, Maciej Urbanowicz (16), 1:1 Illa Korenczuk - Mateusz Gościński (17). 1:2 Dominik Jarosz - Tuukka Rajamäki (32), 2:2 Pawło Padakin - Olli Kaskinen, Wiktor Turkin (35)

Karne Bartłomiej Jeziorski, Wiktor Turkin, Pawło Padakin.