MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W Tychach zatrzymano nielegalnych imigrantów. Nie mieli dokumentów uprawniających do legalnego pobytu na terytorium Polski

OPRAC.:
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
W przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego, wśród przewożonego ładunku w postaci belek z folią ukrywało się dwóch mężczyzn w wieku 19 i 29 lat
W przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego, wśród przewożonego ładunku w postaci belek z folią ukrywało się dwóch mężczyzn w wieku 19 i 29 lat SG
TYCHY. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Sosnowcu zatrzymali dwóch cudzoziemców, którzy przyjechali do Polski ukryci w samochodzie ciężarowym. Do zatrzymania nielegalnych imigrantów doszło na terenie Tychów.

Nielegalni imigranci zatrzymani w Tychach

We wtorek 12 marca, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Sosnowcu otrzymali informację o dwóch cudzoziemcach przebywających na terenie jednej z firm w Tychach. Na miejsce zdarzenia został skierowany patrol Straży Granicznej. Okazało się, że w przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego, wśród przewożonego ładunku w postaci belek z folią ukrywało się dwóch mężczyzn w wieku 19 i 29 lat.

- Mundurowi przeprowadzili wobec nich kontrolę legalności pobytu. Żaden z ujawnionych obcokrajowców nie posiadał dokumentów uprawniających do legalnego pobytu na terytorium Polski. Obaj zostali zatrzymani i przewiezieni do pomieszczeń służbowych Straży Granicznej - przekazuje ppor. SG Szymon Mościcki, rzecznik prasowy Komendanta Oddziału SG.

Wobec mężczyzn trwają czynności służbowe zmierzające do potwierdzenia ich danych osobowych.

Ośmiu cudzoziemców przebywało w Polsce nielegalnie. Wśród nich Rosjanin

Także we wtorek 12 marca, funkcjonariusze Straży granicznej w Katowicach-Pyrzowicach zatrzymali trzech obywateli Gruzji, których pobyt w Polsce był nielegalny. Wszystkim wydano decyzje administracyjne zobowiązujące ich do opuszczenia kraju w terminie 10 dni. Kolejnemu obywatelowi Gruzji odmówiono wjazdu ze względu na fakt, że jest osobą niepożądaną na terytorium naszego kraju.

- Tego samego dnia w Katowicach funkcjonariusze placówki SG w Sosnowcu zatrzymali Gruzina, który opuścił Areszt Śledczy w Katowicach. Mężczyzna przebywa w Polsce nielegalnie. On także opuści Polskę w ciągu 15 dni - wskazuje ppor. SG Szymon Mościcki.

Kilka godzin później, w Sosnowcu funkcjonariusze miejscowej placówki zatrzymali Rosjanina, który nie był w stanie okazać żadnych dokumentów uprawniających go do legalnego pobytu w Polsce. Nałożono na niego mandat karny z tytułu nielegalnego pobytu. W środę 13 marca były prowadzone dalsze czynności z jego udziałem.

W przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego, wśród przewożonego ładunku w postaci belek z folią ukrywało się dwóch mężczyzn w wieku 19 i 29 lat

W Tychach zatrzymano nielegalnych imigrantów. Nie mieli doku...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tychy.naszemiasto.pl Nasze Miasto