MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

DK 44 w Tychach: Zaczyna się najtrudniejszy etap przebudowy. Będą spore utrudnienia

JOL
Przebudowa DK 44 w Tychach
Przebudowa DK 44 w Tychach Mat. prasowe
DK 44 w Tychach: W piątek, 28 września, zaczyna się najtrudniejszy etap przebudowy. Od węzła Wartogłowiec do ulicy Długiej remontowana będzie środkowa część jezdni. Będzie ręczne sterowanie ruchem. Trzeba się liczyć ze sporymi utrudnieniami.

W połowie września zakończył się remont dwóch odcinków modernizowanej DK 44, czyli ul. Oświęcimskiej. Od węzła Wartogłowiec do ul. Długiej i od ul. Długiej do ul. Kościelnej na pasach zewnętrznych położone są już dwie z trzech warstw asfaltu: 18-centymetrowa podbudowa bitumiczna i warstwa wiążąca. W piątek, 28 września, zaczyna się remont pasa środkowego.

Na modernizowanym fragmencie wyłączone zostaną relacje lewoskrętne. Wyjeżdżający z prywatnych posesji kierowcy będą mieli nakaz jazdy w prawo, a zawrócenie będzie możliwe dopiero na rondzie na skrzyżowaniu Oświęcimskiej z Serdeczną lub na węźle Wartogłowiec, w zależności od kierunku jazdy. Na skrzyżowaniu z ul. Długą utrzymane zostaną wszystkie relacje

- informuje Ewa Grudniok, rzecznik Urzędu Miasta Tychy.

- Przed nami najtrudniejszy etap prac. Kierowców prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość oraz o ostrożną jazdę. W miarę możliwości warto omijać odcinek objęty robotami - mówi Wojciech Łyko, dyrektor MZUIM.

Do Oświęcimia można pojechać DK1 i dalej S1 w kierunku Dąbrowy Górniczej, skręcając na pierwszym węźle w prawo do Lędzin i Bierunia, a w kierunku Tychów - przez wspomniane rondo w stronę ul. Serdecznej i dalej przez Tereny Przemysłowe i ul. Towarową do DK1 lub centrum.
Eurovia, która jest wykonawcą przebudowy ulicy Oświęcimskiej, zobowiązała się do zakończenia tej najbardziej uciążliwej części prac przed nadejściem zimy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Policja radzi jak zaplanować podróż

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tychy.naszemiasto.pl Nasze Miasto