Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przebudowa skrzyżowania alei Bielskiej z ulicami Sikorskiego i Stoczniowców w Tychach. Dojdzie tam do zmiany organizacji ruchu

Monika Jaracz-Świerczyńska
Monika Jaracz-Świerczyńska
Przebudowa skrzyżowania alei Bielskiej z ulicami Sikorskiego i Stoczniowców w Tychach. Dojdzie tam do zmiany organizacji ruchu. Koniec prac przewidywany jest za około 3 lub 4 miesiące.

W związku z przebudową skrzyżowania alei Bielskiej z ulicami Sikorskiego i Stoczniowców, dojdzie tam do zmiany organizacji ruchu. – Tak duża zmiana geometrii skrzyżowania wymusiła już w pierwszym etapie prac demontaż sygnalizacji świetlnej – mówi Arkadiusz Bąk, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. – Dla zachowania bezpieczeństwa wszystkie wloty zostały zawężone do jednego pasa ruchu, co ma wpłynąć na zmniejszenie prędkości pojazdów dojeżdżających do skrzyżowania – dodaje.

Z korzyścią także dla pieszych i rowerzystów

Jak podaje Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach, podczas prac drogowych zostaną zlikwidowane wysepki oraz pasy do jazdy w prawo, co wiąże się z koniecznością przebudowania łuków skrzyżowania. Takie rozwiązanie to korzyści nie tylko dla kierowców, ale i pieszych, którzy nie będą już musieli pokonywać kilku jezdni, by przejść się na druga stronę ulicy. Ponadto, całe skrzyżowanie stanie się przejezdne dla rowerzystów.

Ograniczenia prędkości, nowe znaki oraz sygnalizacja świetlna

Kolejnym elementem zmian na skrzyżowaniu będą ograniczenia prędkości oraz zamontowanie znaków informacyjnych i ostrzegawczych. Na ostatnim etapie prac drogowych, zostanie tam zainstalowana nowa sygnalizacja świetlna, a także kamery, detektory, nowy sterownik i okablowanie. Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach zaznacza, że nowa sygnalizacja będzie włączona w system ITS. Koniec prac przewidywany jest za około 3 lub 4 miesiące.

W celu zwiększenia czytelności obowiązującej obecnie organizacji ruchu, zlecono dodatkowo wykonanie tymczasowego oznakowania poziomego. Chodzi przede wszystkim o wyznaczenie linii stop oraz wytyczenie nowych przejść dla pieszych.

Oprac. Monika Jaracz / Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z cenami sprzętu AGD?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tychy.naszemiasto.pl Nasze Miasto