Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przegląd tygodnia z 22.10.2023 w Tychach. Najważniejsze wydarzenia od 15.10 do 21.10.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Tychów czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Tychów czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Tychów, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 15.10 a 21.10.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „XI Piknik Rzemieślniczy w Tychach. Promocja kształcenia dualnego w rzemiośle. Zobaczcie zdjęcia”?

Przegląd tygodnia: Tychy, 22.10.2023. 15.10 - 21.10.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 XI Piknik Rzemieślniczy w Tychach. Promocja kształcenia dualnego w rzemiośle. Zobaczcie zdjęcia

XI Piknik Rzemieślniczy w Tychach pod hasłem "Promocja kształcenia dualnego w rzemiośle" odbył się 21 października 2023 r. w tyskiej restauracji Huta Paprocka. Wzięli w niej udział członkowie Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Tychach, przedstawiciele samorządu tyskiego oraz władze powiatu bieruńsko-lędzińskiego i gminy Bieruń, a także dyrektorzy szkół zawodowych i nauczyciele zawodu. Ważnym punktem programu była wystawa na temat historii rzemiosła na ziemi pszczyńskiej przygotowana przez Teresę Chmiel.

📢 Ślubowanie klas mundurowych w Tychach. Zobaczcie zdjęcia

Ślubowanie klas pierwszych mundurowych odbyło się 20 października 2023 r. w Tychach. Na placu pod Żyrafą stanęli kadeci szkół ZDZ w Katowicach: Zespołu Szkół im. Orląt Lwowskich w Tychach oraz Zespołu Szkół w Olkuszu . Pokaz musztry paradnej zaprezentowali kadeci Szkoły im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu.

📢 Pogrzeb śp. prof. Marka Szczepańskiego. Żegnały Go tłumy. ZDJĘCIA

Pogrzeb śp. prof. Marka Szczepańskiego, wybitnego socjologa, rozpoczął się w samo południe w piątek, 20 października 2023 r., w kościele św. Marii Magdaleny w Tychach. Mszę żałobną koncelebrowało ośmiu księży, a przewodniczył jej ks. prałat Józef Szklorz, zaprzyjaźniony z prof. Markiem Szczepańskim. Urna z prochami Zmarłego została złożona tuż przy kościele.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 22.10.2023: 15.10-21.10.2023 Tychy: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Tychach. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Oto NAJLEPSZE podstawówki w Tychach! Sprawdź RANKING szkół 2023. A kogo uwielbiają uczniowie? Rusza PLEBISCYT!

Która szkoła podstawowa w Tychach jest najlepsza? Która placówka publiczna wygrała? Porównaliśmy wyniki osiągane przez uczniów na egzaminie ósmoklasisty i na tej podstawie stworzyliśmy zestawienie najlepszych podstawówek w regionie. A których nauczycieli uwielbiają tyscy uczniowie? Już 24 października rusza głosowanie w Plebiscycie Edukacyjnym Dziennika Zachodniego, w którym czytelnicy wybierają m.in. najlepszego nauczyciela lub nauczycielkę w szkołach podstawowych w naszym mieście!

📢 Sanepid informuje o NOWYCH produktach spożywczych, wycofanych ze sklepów! Oto LISTA. Sprawdź, czy masz je w domu

Sanepid informuje! Główny Inspektorat Sanitarny opublikował kilka dni temu nowy komunikat, ws. produktu wycofanego ze sklepów - tym razem chodzi o produkt dla dzieci! Publikujemy LISTĘ 28 potencjalnie niebezpiecznych produktów - które mogą wam zaszkodzić, a przed którymi ostrzegał w ostatnich tygodniach SANEPID. Poznaj je! Jeszcze do niedawna były do kupienia w sklepach, a ich spożycie w skrajnych przypadkach może skończyć się w szpitalu lub nawet śmiercią!

📢 Mecz GKS Tychy - GKS Katowice: Zacięty bój o Superpuchar. Udany debiut fińskiego trenera tyszan ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

SPORT. Hokeiści GKS Tychy zdobyli pierwsze trofeum w tym sezonie. W rozegranym 18 października meczu o Superpuchar tyszanie po raz pierwszy prowadzeni przez fińskiego trenera Pekkę TIrkkonena pokonali na swoim lodowisku GKS Katowice 4:3 przerywając serię porażek w potyczkach z sąsiadem zza miedzy. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu GKS Tychy - GKS Katowice.

📢 W Tychach doszło do tragiczne zdarzenie. Koń poturbował kobietę. Interweniowało LPR

TYCHY. W środowe popołudnie, 18 października, do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o poturbowanej przez zwierzę kobiecie. Na wskazane miejsce zadysponowano ratowników medycznych oraz strażaków. Lądował też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

📢 Prezydent Tychów w senacie. Kto pokieruje miastem do wyborów samorządowych?

W niedzielę Polacy wybierali nowe władze w Polsce. Do senatu wszedł m.in. Andrzej Dziuba - fotel prezydenta Tychów jest więc pusty. Kto pokieruje miastem?

📢 Kiedy i gdzie pogrzeb prof. Marka Szczepańskiego, wybitnego socjologa?

Pogrzeb śp. prof. Marka Szczepańskiego, wybitnego socjologa, odbędzie się w piątek, 20 października 2023 o godz. 12 w kościele św. Marii Magdaleny w Tychach. Mszy żałobnej przewodniczył będzie i kazanie wygłosi ks. prałat Józef Szklorz. Śp. prof. Marek Szczepański pochodził z Częstochowy, ale całe dorosłe życie związał z Tychami. Zmarł nagle 11 października 2023 r., przeżywszy 67 lat.

📢 Oto ZŁOTA DZIESIĄTKA z okręgu 31! To oni zdobyli NAJWIĘCEJ głosów w Katowicach, Tychach, Chorzowie, Rudzie, Piekarach... Wyniki Wyborów 2023

Oficjalne wyniki wyborów 2023. W okręgu 31. wygrywa Koalicja Obywatelska, drugi jest PiS, a trzecia Trzecia Droga. Kto w tym okręgu "pozamiatał" i zdobył NAJWIĘCEJ głosów? W galerii przedstawiamy sylwetki tych, na których mieszkańcy Katowic, Chorzowa, Siemianowic Śląskich, Tychów, Rudy Śląskiej, Piekar Śląskich, Mysłowic, Bierunia, Świętochłowic... głosowali najchętniej!

📢 Magdalena Popławska na inauguracji XVI Tyskich Dni Literatury. Zobaczcie zdjęcia

XVI Tyskie Dni Literatury rozpoczęły się 16 października 2023 spotkaniem z Magdaleną Popławską. Prowadził je Marcin Michrowski.

📢 Teatr Mały w Tychach: 40 proc. do miłości - teatralny eksperyment społeczny. ZDJĘCIA

📢 Wyniki wyborów 2023 w Tychach - OFICJALNE. TU wygrała Koalicja Obywatelska! Który kandydat zebrał najwięcej głosów? Sprawdź dane z PKW

Wyniki wyborów 2023 w Tychach - OFICJALNE. W niedzielę 15 października w całej Polsce wybieraliśmy swoich przedstawicieli w Sejmie i Senacie. Jak wyglądają wyniki w Tychach? Ile dokładnie zdobyli głosów kandydaci z naszego regionu? Znane są już wyniki z komisji wyborczych w Tychach - w mieście wygrywa Koalicja Obywatelska. Kliknij "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Najlepsze MEMY po meczu Polska - Mołdawia. Polacy razili nieskutecznością! Internauci bezlitośni dla reprezentacji Probierza

SPORT. W niedzielę 15 października 2023 roku reprezentacja Polski w piłce nożnej zagrała w Warszawie z Mołdawią w meczu eliminacji mistrzostw Europy. Mecz skończył się remisem, który oddala Biało-Czerwonych od awansu. Polacy razili nieskutecznością. Zobacz MEMY po spotkaniu na PGE Narodowym.

📢 Skład Sejmu 2023. Poznaj nazwiska posłów, którzy najprawdopodobniej zasiądą w sejmowych ławach

Zakończyły się wybory parlamentarne 2023. Poznaliśmy już sondażowe wyniki wyborów, według których wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Prezentujemy listę posłów z list Prawa i Sprawiedliwości, Koalicji Obywatelskiej oraz Trzeciej Drogi, którzy w przyszłej kadencji Sejmu z dużą dozą prawdopodobieństwa zasiądą w sejmowych ławach.

📢 Oficjalne wyniki wyborów PKW. Taka jest przewaga PiS nad KO

W wyborach do Sejmu zwyciężył PiS przed KO, Trzecią Drogą, Lewicą i Konfederacją. Na stronie PKW pojawiły się oficjalne informacje z kolejnych obwodowych komisji wyborczych. Mamy 100 proc. okręgów. Nasz artykuł jest aktualizowany na żywo.

📢 Wybory do Senatu. Do PKW spłynęły wszystkie wyniki. Kto zdobył mandat?

PKW na swojej stronie internetowej publikuje od rana szczątkowe wyniki wyborów do Senatu. Sprawdź, którzy z kandydatów w poszczególnych okręgach radzą sobie najlepiej i są faworytami w wyścigu o mandaty. W większości okręgów znamy już zwycięzców.

📢 Wybory 2023: Zobacz WYNIKI sondażowe dla woj. śląskiego! Oto przybliżone wyniki wyborów do Sejmu!

Wybory 2023: Oto WYNIKI sondażowel! Kto wygrał w woj. śląskim? W Polsce PiS zdobywa 36,8%, natomiast KO - 31,6%. Prezentujemy dane z sondażu Ipsos dla TVP, Polsat, TVN.

📢 Próba bicia rekordu Polski w tańcu Jerusalema w Tychach. Zobaczcie ZDJĘCIA z imprezy Tyskich Szpilek

Próba pobicia rekordu Polski w tańcu Jerusalema odbyła się w Tychach 14 października 2023 r. Dotychczasowy rekord Polski padł 20 czerwca 2020 r. w Czersku, gdzie zatańczyło 1090 osób. W Tychach wydarzenie to było imprezą towarzyszącą dla III Konferencji RakOff, jaką Tyskie Szpilki organizują z myślą o zdrowiu kobiet i zachęcaniu ich do regularnych badań.

📢 Sondażowe wyniki wyborów 2023. Tak głosowano w poszczególnych województwach

Znamy sondażowe wyniki wyborów parlamentarnych 2023 w poszczególnych województwach. W których rejonach Polski wygrało Prawo i Sprawiedliwość, a w których Koalicja Obywatelska? Zobacz szczegółowe dane.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na tychy.naszemiasto.pl Nasze Miasto