Tyski wicelider pokonał lidera

Tomasz Kuczyński
Hokeiści GKS-u Tychy (jasne koszulki) wygrali z Cracovią
Hokeiści GKS-u Tychy (jasne koszulki) wygrali z Cracovią Fot. Mikołaj Suchan
W meczu na szczycie hokejowej ekstraklasy GKS Tychy pokonał przed własną publicznością liderującą Cracovię. Dzięki tej wygranej tyszanie nadal mają szansę na zajęcie pierwszego miejsca przed rundą play off.

GKS przerwał serię trzech przegranych spotkań, w dodatku po raz piąty pokonał krakowską ekipę, co oznacza bonus dla tyskiego zespołu (w ewentualnym finale z udziałem tych drużyn Cracovia musi wygrać jeden mecz więcej niż GKS, aby zostać mistrzem). Tyszanie rozpoczęli od prowadzenia 2:0, ale "Pasy" grając w przewadze 5 na 3, za sprawą Leszka Laszkiewicza zdobyli kontaktową bramkę.

Gospodarze odpowiedzieli golem Robina Bacula, choć mieli o jednego hokeistę mniej. Na 4:1 trafił Sławomir Krzak, zaliczając drugie trafienie. Cracovia strzeliła jeszcze na 4:2, w końcówce wycofała bramkarza, ale nic już nie wskórała. Bardzo ciekawe spotkanie obejrzeli kibice w Janowie. Naprzód stracił bramkę w 59 minucie i konieczna była dogrywka. O wygranej janowian z Podhalem zdecydowały dopiero rzuty karne.

Hokejowa ekstraliga

GRUPA A

GKS Tychy - Comarch Cracovia 4:2 (3:1, 1:0, 0:1)
Bramki 1:0 Jakub Witecki (6), 2:0 Sławomir Krzak (8), 2:1 Leszek Laszkiewicz (17), 3:1 Robin Bacul (19), 4:1 Sławomir Krzak (30), 4:2 Mikołaj Łopuski (58)

JKH GKS Jastrzębie - Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)

Bramki 1:0 Jakub Radwan (5), 1:1 Tomasz Kozłowski (10), 1:2 Jarosław Różański (17), 1:3 Teddy Da Costa (21), 1:4 Artur Ślusarczyk (25), 2:4 Damian Kiełbasa (35), 2:5 Teddy Da Costa (59)

Akuna Naprzód Janów - Wojas Podhale Nowy Targ 5:4 po karnych (0:2, 2:1, 2:1, dogr. 0:0, karne 2:1)
Bramki 0:1 Krystian Dziubiński (5), 0:2 Tomasz Malasiński (9), 1:2 Mariusz Jastrzębski (24), 1:3 Krystian Dziubiński (35), 2:3 Wiktor Kubenko (39), 3:3 Marian Kacir (44), 4:3 Marek Pohl (47), 4:4 Martin Iviczicz (59)

GRUPA B:

TKH Nesta Toruń - Energa Stoczniowiec Gdańsk 2:5 (0:3, 0:1, 2:1), KTH Krynica - Aksam Unia Oświęcim 2:7 (1:2, 0:3, 1:2) TOK