Ani oko nie widziało, ani oko nie słyszało - pod takim hasłem odbędą się te pierwsze warsztaty anielskiej muzyki, które poprowadzą dr Maja Białas-Drzewiecka - wokalistka i doktor dyrygentury; Paweł Płoskoń - kompozytor, lirnik i dyrygent scholi Katedry Chrystusa Króla w Katowicach; Marcin Wasilewski-Kruk - kantor i dyrygent scholi Kościoła Mariackiego w Krakowie; Patrycja Wojtynek - wokalistka i dyrygent chórów m.in Vox Angelica i Wanda. Zapisy - przez formularz na stronie www. parafiawilkowyje.pl/wam
Program warsztatów anielskiego śpiewu w Wilkowyjach
Warsztaty rozpoczną się w piątek, 6 października, o 17.30, zakończą w niedzielę mszą św. o godz. 11 z okazji 35-lecia poświęcenia kościoła Matki Bożej Królowej Aniołów w Wilkowyjach. W programie - m.in. zajęcia z emisji głosu (każdy z uczestników ma zagwarantowany kwadrans indywidualnych konsultacji), ćwiczenia z podziałem na głosy (osobno soprany,osobno alty, osobno tenory, osobno basy), ale także konferencja na temat muzyki liturgicznej, chorału, antyfon oraz roli kantora i chóru podczas liturgii. Na szesnastą w sobotę zaplanowana jest msza w intencji uczestników warsztatów i ich rodzin. Organizatorzy pomyśleli o ciepłym posiłku na sobotę, o przerwach na kawę, a także o noclegach dla tych, którzy na warsztaty dojadą z dalszych stron.
Są to warsztaty dla wszystkich, którzy lubią śpiew i chcą skorzystać z okazji, by się w nim podszktałcić. Mamy już chętnych z Żywca, z Częstochowy i innych miejscowości naszego województwa. Naszą ofertę kierujemy także do niewierzących. Ma to być spotkanie ludzi kochających śpiew
- zapowiada Szymon Jan Zdziebko, założyciel scholi Wilcza 11.
Wilcza 11
- Schola spotyka się średnio raz na dwa tygodnie w niedzielę po mszy wieczornej, czyli ok. 17, a próby trwają od dwóch do trzech godzin. Każde spotkanie zaczyna się od porządnego rozśpiewania, rozgrzania głosu, podczas którego udaje się przemycić małe strzępki wiedzy technicznej i teoretycznej o tym, jak śpiewać, by nas było słychać i by nie robić sobie przy tym krzywdy. Następnym krokiem jest próba właściwa, podczas której grupowo lub w podziale na głosy poznajemy kolejne pieśni, które zamierzamy wykonać podczas liturgii - opowiada twórca scholi.
Na początku schola miała śpiewać tylko podczas większych świąt, jak odpust, Boże Narodzenie czy Triduum Paschalne, ale od świąt wielkanocnych Wilcza 11 śpiewa raz w miesiącu na jednej z mszy niedzielnych. I jest otwarta na nowych członków.
Nie przeocz
- Nocne Katowice w PRL. Miasto tysiąca neonów. Zenit, Skarbek, Telimena... Zobaczcie!
- Ogrody Kapias w Goczałkowicach zachwycają o każdej porze roku!
- Przed nami Gwarki, największe muzyczne święto Tarnowskich Gór! Sprawdź program
- Qubus Hotel przy ul. Moniuszki w Katowicach nabiera kształtów. Zdjęcia z budowy
Musisz to wiedzieć

Szymon Hołownia ma duże ego, większe ma tylko Lech Wałęsa
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?