Fatalny tydzień GKS Tychy

Jacek Sroka
Naprzód (zielone koszulki) po raz pierwszy pokonał tyszan
Naprzód (zielone koszulki) po raz pierwszy pokonał tyszan FOT.Marzena Bugała
Hokeiści GKS jeszcze przed tygodniem byli liderem tabeli PLH. Zdziesiątkowani przez choroby i kontuzje tyszanie przegrali jednak trzy ostatnie mecze i coraz bardziej tracą dystans do prowadzącej w ligowej stawce Cracovii.

Wczorajszy mecz w Tychach miał niecodzienny przebieg. Goście z Janowa, którzy pod wodzą trenera Krzysztofa Kulawika zaczęli grać znacznie lepiej, prowadzili już 3:0, by później stracić cztery gole z rzędu. Osłabiony GKS stać było na dobrą grę jednak tylko przez jedną tercję i w ostatniej odsłonie bramki strzelał tylko Naprzód przesądzając o swojej pierwszej w tym sezonie ligowej wygranej z Tychami.

W Jastrzębiu w I tercji Cracovia urządziła sobie prawdziwą kanondę, a Zagłębie niespodziewanie wygrało w Nowym Targu.

Hokejowa ekstraliga

GRUPA A
GKS Tychy - Akuna Naprzód Janów 4:6 (1:3, 3:0, 0:3)

Bramki 0:1 Marian Kacir (7), 0:2 Łukasz Sośnierz (13), 0:3 Marek Sowiński (18), 1:3 Sławomir Krzak (18), 2:3 Tomasz Maćkowiak (28), 3:3 Michał Woźnica (35), 4:3 Sławomir Krzak (40), 4:4 Wiktor Kubenko (50), 4:5 Libor Pavlis (55), 4:6 Marian Kacir (60).

JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 3:10 (0:5, 2:3, 1:2)

Bramki 0:1 Martin Dudaś (1), 0:2 Daniel Laszkiewicz (4), 0:3 Grzegorz Pasiut (10), 0:4 David Musial (15), 0:5 Daniel Laszkie-wicz (17), 1:5 Sebastian Kowalówka (25), 1:6 Martin Dudaś (31), 1:7 Filip Drzewiecki (32), 1:8 Filip Drzewiecki (35), 2:8 Sebastian Kowalówka (40), 2:9 Mikołaj Łopuski (47), 2:10 Sebastian Witowski (52), 3:10 Sebastian Kowalówka (60).

Wojas Podhale Nowy Targ - Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec 4:5 (1:1, 2:2, 1:2)
Bramki 1:0 Krystian Dziubiński (16), 1:1 Martin Opatovsky (19), 1:2 Tomasz Koszarek (22), 2:2 Piotr Kmiecik, 3:2 Krystian Dziubiński (31), 3:3 Gabriel Da Costa (37), 3:4 Piotr Sarnik (45), 4:4 Martin Ivicic (56), 4:5 Artur Ślusarczyk (58).

GRUPA B:
Unia Oświęcim - KH Sanok 2:1 (2:0, 0:1, 0:0), awansem Stoczniowiec Gdańsk - KTH Krynica 7:3 (4:0, 3:2, 0:1). W tabeli prowadzi Unia 40 pkt przed Stoczniowcem 33, Sanokiem 29, Toruniem 16 i Krynicą 8.