Za nami mecz GKS Tychy - Re-Plat Unia Oświęcim. Zobacz ZDJĘCIA. Święta wojna dla gości

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala-Astaszow / Polska Press
SPORT. W meczu 4. kolejki Tauron Hokej Ligi GKS Tychy przegrał z Re-Plast Unią Oświęcim 2:4. Hokejową świętą wojnę, jak nazywane są pojedynki sąsiadów zza miedzy, niespodziewanie wygrali oświęcimianie. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu GKS Tychy - Re-Plast Unia Oświęcim.

GKS Tychy - Re-Plat Unia Oświęcim: Święta wojna dla gości

GKS Tychy przegrał pierwszą w tym sezonie Tauron Hokej Ligi Świętą Wojnę. O zwycięstwie Re-Plast Unii na Stadionie Zimowym zadecydowała II tercja, w której oświęcimianie strzelili trzy gole.

Mecz zaczął się pechowo dla tyszan, bo już w 29 sekundzie karą meczu ukarany został Filip Komorski. GKS przetrzymał 5-minutowe osłabienie, a gdy sam grał w przewadze strzelił gola. Jego autorem był młody Matesuz Ubowski, a asystę zaliczył Alan Łyszczarczyk.

W II tercji Unia pokazała, że też potrafi grać w przewadze. Zaraz na początku tej odsłony Tomasa Fucika zaskoczył Fin Ville Heikkinen. Później nastąpiło 14 sekund, które wstrząsnęło drużyną Andrija Sidorienki.

Najpierw, gdy siły na lodzie były wyrównanie, oświęcimian na prowadzenie wyprowadził Szwed Daniel Olsson Trkulja. Później gdy goście grali w osłabieniu z kontrą wyszedł Erik Ahopelto i wykjorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU GKS TYCHY - UNIA OŚWIĘCIM

W ostatniej tercji tyszanie niesieni dopingiem blisko 2,5 tysiąca kibiców zasiadających na trybunach starali się odrobić straty. Gdy Unia znów grała w osłabieniu po uderzeniu z niebieskiej linii Bartłomieja Pociechy gospodarze złapali kontakt z rywalami.

W 58 minucie trener GKS wziął czas i wycofał bramkarza. Przyniosło to jednak efekt odwrotny od zamierzonego, bo gracze Unii przejęli krążek i na 13 sekund przed końcową syreną Trkulja umieścił go w pustej bramce przypieczętowując wygraną oświęcimian.

GKS Tychy - Re-Plast Unia Oświęcim 2:4 (1:0, 0:3, 1:1)

Bramki 1:0 Mateusz Ubowski - Alan Łyszczarczyk, Oskar Jaśkiewicz (12), 1:1 Ville Heikkinen - Henry Karjalainen (22), 1:2 Daniel Olsson Trkulja - Kamil Sadłocha (26), 1:3 Erik Ahopelto (27), 2:3 Bartłomiej Pociecha - Bartłomiej Jeziorski, Pawło Padakin (53), 2:4 1:2 Daniel Olsson Trkulja (60)