MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Cukiernia Jana Klimka w Chełmie Śląskim ma już 50 lat. Msza dziękczynna w kościele Trójcy Przenajświętszej w Chełmie Śląskim

Jolanta Pierończyk
Jolanta Pierończyk
Złoty jubileusz cukierni Danuty i Jana Klimków w Chełmie Śląskim
Złoty jubileusz cukierni Danuty i Jana Klimków w Chełmie Śląskim Jolanta Pierończyk
Jan Klimek świętuje 50-lecie swojej cukierni, jaką założył w styczniu 1974 r. W niedzielę, 14 kwietnia 2024 r., w kościele Trójcy Przenajświętszej w Chełmie Śląskim odprawiona została uroczysta msza dziękczynna.

Zobacz zdjęcia - kliknij TUTAJ.

W kościele Trójcy Przenajświętszej w Chełmie Śląskim odprawiona została uroczysta msza św. dziękczynna za 50 lat działania cukierni Danuty i Jana Klimków. Z udziałem reprezentacji cechów rzemiosł w galowych strojach oraz ich pocztów sztandarowych.

Prof. Jan Klimek, prawdziwy rzemieślnik wśród kadry profesorskiej, wykładowca w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, wspomniał zmarłego 30 kwietnia 2024 r. ks. Eugeniusza Góreckiego, który 50 lat temu był proboszczem w Chełmie Śląskim od czterech lat.

Mało kto wie, że po mszy porannej w ciszy i spokoju pofatygował się do naszej firmy i pobłogosławił nasz warsztat pracy

– powiedział prof. Jan Klimek.

Relikwie, obraz i XVIII-wieczny fotel

Przypomniał też, że w 2013 r. wraz z innymi rzemieślnikami przywiózł do parafii chełmskiej relikwie św. Jana Pawła II odebrane z rąk kard. Stanisława Dziwisza w Krakowie./
Podczas mszy dziękczynnej za 50 lat działania swojej firmy ofiarował chełmskiej parafii obraz Matki Bożej Częstochowskiej pobłogosławiony na Jasnej Górze z okazji 100-lecia katowickiej Izby Rzemieślniczej przez abp. Wiktora Skworca. W imieniu środowiska śląskich rzemieślników ofiarował też XVIII-wieczny fotel z mahoniowego drewna odrestaurowany przez Kazimierza Wawrzyczka.

Ten fotel jest symbolem wielkiej pracy i kunsztu rzemieślniczego

– powiedział.

Na koniec przekazał ks. Piotrowi Guzemu, proboszczowi chełmskiej parafii, najwyższe wyróżnienie, jakim honoruje katowicka Izba Rzemieślnicza. Jest to platynowy medal im. Jana Kilińskiego.

Uchwałą katowickiej Izby Rzemieślniczej, podjętą jednogłośnie, przyznane zostały dwa takie wyróżnienia. Jedno dla ks. Piotra Guzego, drugie – dla ks. Eugeniusza Góreckiego, które wręczę ks. proboszczowi, ale ks. Eugeniusz wiedział o tym wyróżnieniu. Dokładnie trzy tygodnie przed jego śmiercią powiedzieliśmy mu o tym z ks. proboszczem. Bardzo się ucieszył i powiedział, że będzie chciał być w asyście na tej mszy. Niestety, nie dożył dzisiejszego dnia

– mówił prof. Jan Klimek.

Laur dla wójta Chelmu Śląskiego

Śląscy rzemieślnicy przygotowali jeszcze jedno wyróżnienie. Zostało wręczone już tylko w gronie gości. Był to laur dla wójta Stanisława Jagody za 29 lat kierowania, jak powiedział prof. Klimek, niełatwą gminą, jaką jest Chełm Śląski, w niełatwym czasie.

Stanisław Jagoda to ikona samorządowca, który na początku lat 90. stanął na czele ludzi, którzy przez kolejne lata tworzyli samorząd gospodarczy. Taki samorząd jest o tyle trudniej sprawować, że trzeba zaufania, zgodności interesów i komunikacji. To wszystko wójtowi Jagodzie się udało. Z serca dziękuję za te 29 lat pracy

– powiedział Jan Klimek, wręczając statuetkę, szefowi gminy, który po tych 29 latach postanowił zrezygnować z dalszej pracy w samorządzie i nie ubiegać się o reelekcję.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tychy.naszemiasto.pl Nasze Miasto