MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wkrótce remont kładki dla pieszych w Tychach. Trwa wybór wykonawcy

Jolanta Pierończyk
Jolanta Pierończyk
Kładka do remontu
Kładka do remontu Mat. prasowy
Remont kładki na osi zielonej w Tychach jeszcze w tym roku. Zakończył się przetarg, znani są oferenci. Wkrótce poznamy wykonawcę. Do podpisania umowy może dojść początkiem kwietnia.

Kładka na osi zielonej, nad wykopem kolejowym, w Tychach jest zamknięta od kilku miesięcy. Wymaga remontu. W budżecie miasta na 2024 r. są pieniądze na ten cel.

Do przetargu na wykonanie tej inwestycji stanęło sześć firm. 12 marca nastąpiło otwarcie ich ofert

Jeżeli uda podpisać się umowę, to będziemy chcieli, żeby wykonawca jak najszybciej przystąpił do pracy. To bardzo ważny punkt komunikacyjny w mieście, część tzw. osi zielonej, a do tego, dla osób mieszkających po stronie ulicy Jana Pawła II, wygodne i szybkie dojście np. do budynku Poczty Polskiej czy „skrót” do Urzędu Miasta. Mamy zatem świadomość, jak ważne jest przeprowadzenie remontu, w możliwie jak najkrótszym czasie

, mówi Arkadiusz Bąk, dyrektor MZUiM Tychy.

Wykonawca dostanie jeszcze jedną pracę: wyremontowanie mostu oraz wykonanie przejścia naziemnego przez ul. Jana Pawła II.

Remont kładki, jak mówi Marcin Godzik, rzecznik MZUiM, polega na zdjęciu dyliny i drewnianych belek poprzecznych, a następnie ułożenie nowych. Konieczny okazał się też remont skrzydła północno-zachodniego.Trzeba będzie rozebrać ściany żelbetowe i postawienie nowych.

Naziemne przejście dla pieszych przez ul. Jana Pawła II jest niezbędne, ponieważ przejście podziemne (tunel) zostanie zamknięty.
Przed zwycięzcą przetargu jest też naprawa schodów i remont chodnika, który łączy przejście dla pieszych i schody prowadzące do kładki.

Szacuje się, że cała inwestycja będzie kosztować 1,5 mln zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tychy.naszemiasto.pl Nasze Miasto